Футбольний матч між Сирією та Іраном привернув увагу до прав жінок у мусульманських країнах.

Напередодні кілька сирійських жінок відвідали відбірковий матч до Чемпіонату світу з футболу-2018 між збірними Ірану і Сирії, що викликало резонанс у країні. 

В Ірані жінки на стадіоні опинилися вперше з часів ісламської революції 1979 року.

Ця подія викликала резонанс у ЗМІ, а питання дозволу відвідування жінками спортивних заходів обіцяють розглянути у Меджлісі.

Спецдозвіл

Після матчу група хакерів зламала веб-сайт стадіону «Азаді» — найбільшої спортивної арени в Ірані — та розмістила на головній сторінці вимогу допустити жінок до перегляду футбольних матчів. Банер із написом: «Дозвольте іранським жінкам відвідувати стадіони» висів на сторінці кілька годин.

Таким чином хакери намагалися привернути увагу до проблеми відвідування жінками спортивних змагань, пише агентство ISNA.

Дозволи на відвідування стадіону жінкам видали після спеціального запиту до міністерства спорту Ірану.

Водночас іранські жінки, маючи такий же дозвіл, на стадіон потрапити не змогли, а деякі й просто не прийшли. Жінки, яким усе ж удалося потрапити на матч, тримали в руках прапор Сирії, хоча матч відбувався в Тегерані.

Резонанс у пресі

Після матчу фотографія уболівальниць із сирійськім прапором потрапила в усі ЗМІ країни.

На першій шпальті газети Etemad світлина із сирійськими жінками та заголовок: «Жінки Сирії на стадіоні\ жінки Ірану поза свободою».

Газета «The East» опублікувала статтю «Вакантне місце жіночої свободи». Іранських жінок водночас звинуватили в боягузстві: мовляв, вони так і не змусили себе прийти на стадіон.

У «Bahar» автори статті із заголовком «Парадокс Ірану» кажуть, що «господарі» стадіону, тобто іранські чоловіки, залишилися поза увагою, натомість на передній план вийшли сирійські жінки зі своїм прапором.

Перша шпальта видання «Bahar».

А видання «Іран» зробило репортаж з іранками, які так і не потрапили на матч. 

«Гіркі наслідки»

Видання ISNA запитує: чи зважала влада на «гіркі наслідки», які може викликати відвідування жінками стадіону:

«Технічні проблеми, поразки, погана гра — усе це трапляється у футболі. Але ніхто навіть не забезпечив коридор для іранських жінок. Які це могло мати наслідки?».

Зламаний сайт стадіону «Азаді» 

Після інциденту заступниця голови жіночої фракції Ірану Фатіма Золхадр висловила надію, що жінки в Ірані таки отримають постійний дозвіл відвідувати спортивні змагання.

«У цьому нема справедливості: місцеві жінки, маючи в країні стадіони, не можуть на них потрапити, водночас іноземки з легкістю проходять на матч», — цитує Золхадр видання ISNA.

Фото: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH

Наразі іранські жінки чекають на вирішення питання на найвищому рівні — політик Сиддех Хосейні після свят збирається звернутися до парламенту:

«Заборона на відвідування жінками стадіонів знаходиться в полі Міністерства закордонних справ. Але питання: яка програма забезпечення умов для жінок у відповідності до стандартів ісламу? Що потрібно зробити, щоби жінки, зберігаючи свою гідність, могли відвідувати змагання?»заявила вона.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: