Політика

Борис Джонсон: Британія допоможе Туреччині приєднатись до ЄС

Політика/Борис Джонсон: Британія допоможе Туреччині приєднатись до ЄС
Зберегти
Вигляд
lead
Лондон налагоджує відносини з Анкарою після антитурецьких настроїв у Великій Британії і погіршення відносин між Туреччиною та ЄС.

Велика Британія буде підтримувати заявку Туреччини на вступ до ЄС, не дивлячись на її вихід із Союзу. Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон під час візиту до Туреччини в понеділок.

Політик відвідав Туреччину з метою послаблення напруженості між двома державами, яка виникла після перемоги частково антитурецької кампанії за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit) — повідомляє Middle East Eye.

Перш ніж відправитися в Анкару для політичних переговорів, британський міністр турецького походження Джонсон відвідав табір для сирійських біженців на південному сході країни. Там він відзначив «чудову роботу, яку робить Туреччина». Його поїздка наразі — перший британський політичний візит подібного рівня після невдалого державного перевороту в Туреччині, який відбувся 15 липня.

«Ми можемо вийти з Європейського Союзу, але ми не залишаємо Європу. І Британія допоможе Туреччині в будь-якому випадку», — заявив Джонсон на прес-конференції з турецьким міністром у справах ЄС Омером Челіком. Він пообіцяв, що Лондон стоятиме пліч-о-пліч з Анкарою, а також додав, що Туреччина завжди відігравала життєво важливу роль на світовій політичній арені, відзначає видання.

Борис Джонсон, один з найбільш помітних фігур у кампанії Brexit, раніше виступав за членство Туреччини в ЄС. До референдуму Велика Британія була однією з найсильніших прихильників заявки Анкари на вступ до ЄС. Але кампанія неодноразово підіймала тему мільйонів турків, які вільно живуть у Британії, як аргумент за вихід із Союзу 28-ми держав.

Девід Камерон, який пішов з поста прем'єр-міністра Великої Британії після перемоги Brexit'а, також говорив, що Туреччина стане членом ЄС не раніше ніж у 3000 році, що додатково роздратувало Анкару.

Пов`язані новини