Життя

Борис Гребенщиков підтримав Сенцова та Кольченка

Життя/Борис Гребенщиков підтримав Сенцова та Кольченка
Зберегти
Вигляд

Російський рок-музикант Борис Гребенщиков виступив на підтримку засуджених в РФ українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка і сфотографувався із плакатом «Українські активісти незаконно позбавлені волі в РФ».

Гребенщиков взяв участь у Марафоні листів Amnesty International, що проводиться правозахисним рухом на підтримку людей, чиї права були порушені.

«Борис Борисович поставив підпис під листом до Генерального прокурора РФ із закликом вжити невідкладних заходів та скасувати вироки Олегу Сенцово, Олександру Кольченко і Геннадію Афанасьєву, винесені по невідповідним звинуваченнями в тероризмі, він закликав пред'явити їм належні звинувачення, або звільнити їх», - повідомляє сайт AI Росії.

Також музикант підписав петиції до влади США і Сирії, Сальвадору і Узбекистану. БГ сфотографувався з плакатом із зображенням 68-річного Альберта Вудфокса, який провів більше 40 років в одиночній камері.

25 серпня військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Разом з ним суд Ростова засудив кримського активіста Олександра Кольченко до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму.

Хлопців заарештували навесні 2014 року в Криму після анексії півострова Росією. Сенцов і Кольченко свою провину заперечують.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав підсудних політв’язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International в Україні закликає Росію зняти обвинувачення проти Сенцова й Кольченка.

У Санкт-Петербурзі пройшли кілька акцій на підтримку Сенцова і Кольченка.

/ фото Ivan Kondratenko via Facebook

Пов`язані новини