УКРАЇНА

«Бориспіль» купив російські детектори вибухівки на 4,5 млн попри санкції

УКРАЇНА/«Бориспіль» купив російські детектори вибухівки на 4,5 млн попри санкції
Зберегти
Вигляд

Прокуратура Києва розслідує придбання аеропортом «Бориспіль» у 2015 році детекторів для виявлення вибухових речовин російського виробництва на 4,31 млн грн.

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 8 вересня, пишуть «Наші гроші».

У вересні 2014 року уряд постановою №829-р заборонив придбання за державні кошти товарів, робіт і послуг у компаній з Росії. Однак, у грудні 2015 році держпідприємство «Міжнародний аеропорт Бориспіль» провело тендер на детектори вибухівки, переможцем якого стало ТОВ «Проектно-технічний центр».

Фірма стверджувала, що продає обладнання Inward Detection. Однак встановлено, що фактичним виробником є російська компанія «Диагностик-М», а чеську фірму було створено з метою реалізації російської продукції на території України.

Також повідомляється, що сертифікацію детекторів вибухових речовин проводили з порушеннями законодавства, у зв’язку з чим «Проектно-технічний центр» переміг у тендері, надавши недостовірні дані.

Слідчі вважають, що схему організував директор фірми «Проектно-технічний центр» Сергій Мухінк. Також до схеми було залучено посадовців аеропорту «Бориспіль», Державіаслужби і Державної фіскальної служби.

У подальшому, за інформацією слідчих, 4,3 млн грн. перерахували фірмі, яку контролює резидент із Росії. Чеська компанія Inward Detection записана на Владіміра Усачова з Москви.

Читайте також інтерв'ю з керівником аеропорту «Бориспіль»: «Літак — малодоступний та елітний вид транспорту»

Слідство хоче перевірити можливі зловживання і на інших тендерах аеропорту «Бориспіль». Йдеться, зокрема, про контракт із ЗАТ ESSPO вартістю 13,7 млн. грн. Слідчі мають інформацію, що службові особи аеропорту «Бориспіль» сприяли перемозі компанії, можливо шляхом заміни конвертів тендерної пропозиції.

23 серпня суд призначив ревізію фінансово-господарської діяльності аеропорту «Бориспіль» за період з 1 січня 2015 по 23 серпня 2016 років. Державній аудиторській службі дали 15 днів на перевірку. Але у зв’язку з великим обсягом документів прокуратура звернулась до суду про продовження строку ревізії. Суд задовольнив клопотання і продовжив ревізію на 5 днів.

Пов`язані новини