Американська компанія Boston Dynamics показала нову версію робота SpotMini. Відео, що демонструє зовнішній вигляд і базові рухи робота, компанія розмістила на своєму youtube-каналі.

Американська компанія Boston Dynamics показала нову версію робота SpotMini. Відео, що демонструє зовнішній вигляд і базові рухи робота, компанія розмістила на своєму youtube-каналі. 

На відміну від старої версії, SpotMini більше не схожий на прототип — внутрішні елементи конструкції та механізми прикривають декоративні панелі яскраво-жовтого кольору. Також помітно, що рухи робота стали плавнішими й досконалішими.

Boston Dynamics не розповідають про нове творіння. Судити про можливості нового покоління SpotMini також зарано, оскільки на відео робот пересувається рівною поверхнею. А отже, невідомо, як він рухатиметься перетятою місцевістю чи на піску, або як реагуватиме на падіння. Утім, Boston Dynamics відомі, зокрема, завдяки відеороликам з важкими та загалом успішними випробуваннями прототипів. Тому можна сподіватися, що новий SpotMini також упевнено стоїть на ногах. 

Boston Dynamics заснував у 1992 році фахівець з робототехніки Марк Райберт. До складу компанії ввійшла група інженерів MIT (Массачусетський технологічний інститут). У грудні 2013 року її придбала Google Inc., яка пізніше змінила назву на Alphabet. Улітку 2017-го компанію придбав японський концерн SoftBank. Одним із замовників Boston Dynamics була оборонно-дослідницька компанія DARPA. 

Про компанію заговорили завдяки одразу декільком розробленим нею роботам. Ще у 2005 році її інженери створили чотириногого робота BigDog — далекого пращура SpotMini, що був здатний переносити до 150 кілограмів вантажу зі швидкістю до 6,4 кілометра на годину, й долати ухил до 35 градусів. Увагу також привернув схожий на людину Atlas. Він міг пересуватися перетятою місцевістю на двох ногах і брати «руками» вантажі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile