Миколу Томенка було позбавлено депутатського мандата «Блоку Петра Порошенка» після зміни статуту партії.

Про це стало відомо під час чергового судового засідання у Вищому адміністративному суді по позову Томенка проти БПП, передає кореспондент Громадського.

«Ми також дізналися про зміни статуту зі ЗМІ. Тому після ознайомлення з цим статутом, можна буде робити висновки, чи приймалося рішення із урахуванням змін. Поки що нічого не можу точно сказати», – сказав представник Томенка Євген П’ятов.

У свою чергу, представник відповідача Борис Сікліцький сказав, що зміни статуту не могли вплинути на рішення про позбавлення Томенка мандата, оскільки стосувалися зовсім іншого питання – державного фінансування партій.

«Це стосувалося бюджетного фінансування політичних партій. Ми приводили статут у відповідність до закону – визначали органи, які мусять проводити внутрішній фінансовий контроль та аудит за державним фінансуванням. Це були звичайні організаційні зміни», – сказав він.

Зауважується, що самого Томенка на засіданні не було. Його представник Євген П’ятов затребував від БПП протоколи мандатної і лічильної комісій з’їзду, статут партії, протокол засідання центральної ради та інші документи, на підставі яких Миколу Томенка було позбавлено мандата.

Також сторона позивача просила надати суду стенограму з’їзду, однак, як повідомив представник БПП, стенограма не велася.

Представниця Верховної Ради, яка залучена до справи в якості третьої сторони, Вікторія Шумар звернулася із клопотанням залучити Центральну виборчу комісію також як третю сторону, проте суд відмовив. 

Наступне судове засідання у справі Томенко проти БПП призначено на 14 липня. До цього часу сторона позивача має ознайомитися з документами, які забов’язалися надати в БПП. 

Нагадаємо, що Микола Томенко був позбавлений депутатського мандата під час 12-го позачергового з’їзду партії «Блок Петра Порошенка» 25 березня після того, як вийшов з відповідної фракції. Сам Томенко вважає такі дії партії протизаконними, посилаючись про відсутність законодавчої бази.

Згодом Томенко направив позов щодо позбавлення його мандату до Вищого адміністративного суду України.

На засіданні суду 30 травня представник БПП Борис Сікліцький клопотав про закриття справи, проте суд не задовольнив це клопотання.

Поділитись: