Світ

Brexit: Туск надіслав лідерам країн ЄС стратегію взаємовідносин з Британією

7 березня, 2018 17:02
Світ/Brexit: Туск надіслав лідерам країн ЄС стратегію взаємовідносин з Британією
Зберегти
Вигляд
Голова Європейської Ради Дональд Туск надіслав лідерам країн-членів ЄС стратегію взаємовідносин з Британією, яку планується затвердити в березні.

Голова Європейської Ради Дональд Туск надіслав лідерам країн-членів ЄС стратегію взаємовідносин з Британією, яку планується затвердити в березні.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Євроради.

«Дві години тому я направив 27 державам-членам ЄС мій проект керівних принципів для наших відносин з Великобританією після Brexit. Я тут, в Люксембурзі, щоб проконсультуватися з прем'єр-міністром щодо цих рекомендацій, які, я сподіваюся, будуть прийняті на саміті Євроради у в березні», — заявив Туск.

«Моя пропозиція полягає у тому, що ми не бажаємо будувати стіни між Британією та Євросоюзом. Навпаки, Об’єднане Королівство залишатиметься нашим найближчим сусідом та ми прагнемо продовжувати розвивати наші партнерські відносини і після Брексіту».

Туск наголосив на важливості співпраці з Британією у сфері оборони, боротьби з тероризмом та міжнародною злочинністю, а також запросив британських вчених долучатись до наукових та інноваційних програм ЄС.

Наприкінці виступу голова Європейської ради додав про нові виклики, пов’язані з нещодавніми заявами президента США Дональда Трампа.

«Президент США Дональд Трамп нещодавно заявив, що торгівельні війни — це добре і їх легко виграти. Як ж хочу відповісти: торгівельні війни — це погано, бо їх легко програти. То ж я вважаю, що зараз настав час політикам по обидва боки Атлантики діяти відповідально».

Нагадаємо, що наприкінці лютого Єврокомісія оприлюднила проект угоди щодо Brexit. Документ направлять Раді та керівній групі Європейського парламенту для обговорення. Після чого його передадуть до Сполученого Королівства для переговорів. Згідно з ним, Британія має остаточно вийти з ЄС 30 березня 2019 року.

Пов`язані новини