Британка пішки пройшла 8 тисяч кілометрів: від Києва до Уельсу. У чому була мета її подорожі?

Британка Урсула Мартін завершила свою пішу подорож у понад 8 тисяч кілометрів через всю Європу. Вона стартувала з Києва майже три роки тому і 6 червня 2021—го дісталася свого місця призначення — міста Ланідлос в Уельсі.
Про це пише BBC, а про свою пригоду жінка розповідала у спільноті One Woman Walks у Facebook.
Похід вона здійснила, щоб підвищити рівень обізнаності про рак яєчників, який у неї виявили 10 років тому. Коли жінці поставили діагноз, вона якраз поверталася до Великої Британії після сплаву на байдарках по Дунаю в Німеччині та Румунії.
«Я опинилася у Болгарії, збираючись повернутися до Великої Британії, і у мене діагностували рак яєчників. Я не була готова здійснити велику важку подорож, тому я прогулялася на 5600 кілометрів по Уельсу. Цією подорожжю я хотіла передусім привернути увагу до проблеми раку яєчників та його діагностики», — розповідає Мартін.
Вона згадує, що потім поставила собі питання: «Де я є і що я роблю?». А далі — вирішила прогулятися через усю Європу.
«Я просто хотіла закінчити те, що почала», — каже жінка.

Мартін вирішила почати з України, яку вона описує як «Європа плюс один», оскільки вона розташована на краю континенту. Через пандемію у мандрівниці виникали проблеми, оскільки у всіх країнах ввели режим самоізоляції. Перший великий локдаун Мартін пересиділа на півдні Франції.

«Потім я просто йшла туди, куди могла, а потім знову зупинялася, якщо в країні, в якій я перебувала, вводили новий карантин, тож це була просто гра в кішки-мишки», — розповідає Мартін.
Загалом у 2020 році жінці довелось пробути на карантині шість місяців. Каже, що без цього завершила б свою подорож ще наприкінці 2020-го.

Своє повернення додому описала як «неймовірне».
«Це була пригода для зростання, зростання сили і духу. Я знаю себе набагато краще. Це було чудово», — каже Мартін.
Але додає, що перші дні після повернення щоранку після пробудження починає думати, куди їй іти далі, але потім розуміє, що вже завершила подорож.
Жінка каже, що під час мандрівки зносила 7 або 8 пар взуття.
Про рак яєчників
Рак яєчників — одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. На ранніх стадіях його майже не виявляють через відсутність симптомів, але пізніше жінки можуть відчувати біль унизу живота, швидке відчуття ситості, втрату ваги, часте сечовипускання й закрепи або інші зміни дефекації.
Частіше рак яєчників діагностують у жінок старшого віку (за 50 років) або з виникненням чи припиненням менструації, а також у разі генетичної схильності до раку. Фахівці радять жінкам проконсультуватися з лікарем щодо можливих ризиків виникнення онкології. На сьогодні її лікують переважно хімієтерапією та хірургічним втручанням.
- Поділитися: