Британська оборонна компанія BAE Systems розпочне виробляти зброю в Україні

Ілюстративне фото. Новозеландська легка гармата L119 від BAE Systems
Ілюстративне фото. Новозеландська легка гармата L119 від BAE SystemsСили оборони Нової Зеландії

Президент Володимир Зеленський та керівництво оборонної компанії BAE Systems підписали дві угоди про співпрацю. Документи передбачають локалізацію виробництва та співпрацю щодо ремонту озброєнь компанії, як—от легких гармат L119.

Про це йдеться на сайті президента України.

Сьогодні, 31 серпня, Зеленський зустрівся з керівництвом транснаціональної компанії BAE Systems зі штаб-квартирою в Лондоні. Компанія спеціалізується на виробництві зброї та в аерокосмічній сфері.

Так, на зустрічі підписали дві угоди між українськими міністерствами та гендиректором компанії Чарльзом Вудберном.

Перша угода передбачає співпрацю в локалізації виробництва озброєнь BAE Systems. Друга — спільну роботу з ремонту, виготовлення запасних частин та нових легких гармат L119.

«Ми високо цінуємо, коли приватні компанії в такий час відкривають свої офіси в нашій країні. Насамперед це дуже важливий сигнал підтримки нашого народу, українських громадян», — наголосив глава держави.

Зеленський зазначив, що артилерійські системи L119 та M777, а також бойові машини піхоти CV90 від BAE Systems вже активно діють в Україні та отримують схвальні відгуки від українських військових.

Поміж іншим, Вудберн подарував Зеленському пам’ятний сертифікат, присвячений відкриттю офісу BAE Systems Україна та початку співпраці компанії з Україною.

«Він знаменує налаштованість BAE Systems на стійку підтримку українського народу», — йдеться в повідомленні.

Допомога від Великої Британії

У липні стало відомо, що британський уряд надасть Україні понад 70 бойових машин і машин матеріально-технічного забезпечення, тисячі боєприпасів для танків Challenger 2, а також пакет військової допомоги у розмірі близько 65 мільйонів доларів для ремонту техніки.

Згодом Міноборони Великої Британії повідомило, що 18 тисяч українських піхотинців вже пройшли підготовку в країні. Так, у серпні Генштаб ЗСУ відзвітував про повернення близько 900 українських морських піхотинців після піврічних десантних тренувань у Великій Британії.

Також протягом літа уряд Сполученого Королівства неодноразово вводив санкції проти рф. Наприклад, у середині липня в переліку опинилися причетні до примусової депортації українських дітей — російський пропагандист Антон Красовський і дитячий центр «Артек» у тимчасово окупованому Криму.