Життя

Британія заборонила вивозити за кордон весільну корону королеви Вікторії

Життя/Британія заборонила вивозити за кордон весільну корону королеви Вікторії
Зберегти
Вигляд
lead

Міністерство культури Британії тимчасово заборонило вивезення за кордон корони з сапфірами і діамантами, яка прикрашала голову королеви Вікторії в день її весілля, а зараз знаходиться в приватному володінні.

Уряд таким чином намагається не допустити продажу корони за кордон, пише ВВС.

Можливість цього досить велика, так як всередині країни не знайшлося покупця, готового заплатити за реліквію 5 млн фунтів — більше 6,6 млн доларів.

Власник корони подав документи на отримання ліцензії на вивезення, але міністр культури Метт Хенкок відмовив, зазначивши в пояснення, що корона символізує собою «найвідомішу любовну історію» країни.

До цього ввести обмеження рекомендував комітет з експорту творів мистецтва і культурних цінностей. Експерти визнали, що корона нерозривно пов'язана з національною історією.

Остаточне рішення з приводу видачі ліцензії на вивезення буде прийнято 27 грудня.

Принц Альберт (німецький герцог Саксон-Кобург-Гота) особисто придумав дизайн корони для свого весілля з Вікторією в 1840 році. Він також подарував нареченій брошку з сапфірами і діамантами.

Молода королева зображена в цій короні на одному з найвідоміших її портретів роботи Франца Ксавера Вінтерхальтера, написаному в 1842 році.

Пов`язані новини