Війна

Британська армія створить загін захисників культурних пам'яток

Війна/Британська армія створить загін захисників культурних пам'яток
Зберегти
Вигляд
lead
Сухопутні війська, флот і авіація шукають до 20 людей з числа археологів зі спеціальними знаннями, яких не вистачає в зонах ведення бойових дій

Міністр оборони Великої Британії постановив створити в армії загін спеціалістів з охорони культурних пам’яток. Сухопутні війська, флот і авіація шукають до 20 людей з числа археологів зі спеціальними знаннями, яких не вистачає в зонах ведення бойових дій.

Про це повідомляє The Art Newspaper.

«Вперше з часів Другої світової війни Сполучене Королівство потребує спеціального загону для захисту культурних цінностей в місцях розгортання військ», — сказав голова департаменту культурних цінностей та миру ЮНЕСКО Пітер Стоун.

Збройні сили Великої Британії, так само як і США, проводить консультації з громадськими експертами, але «спеціалісти в уніформі» будуть здатні надавати поради командирам у полі протягом ведення бойових дій.

Перед останньою кампанією зі звільнення від бойовиків «Ісламської держави» Мосула, що в північному Іраку, США видало кишеньковий довідник про культурні скарби міста для іракських та курдських військових.

Збройні сили Великої Британії, так само як і США, проводять консультації з громадськими експертами в області археології та культури. Проте військові вважають, що «спеціалісти в уніформі» будуть здатні надавати поради командирам прямо під час ведення бойових дій або невдовзі по їх закінченню.

Повідомляється, що кроки зі створення «культурного загону» допоможуть у справі збереження культурних цінностей набагато краще.

Пов`язані новини