Політика

Британські депутати стали частіше подавати документи на ірландське громадянство — The Times

Політика/Британські депутати стали частіше подавати документи на ірландське громадянство — The Times
Зберегти
Вигляд

Кількість британських депутатів і лордів, які подали заявки на отримання громадянства Ірландії, подвоїлась. Про це повідомляє The Times.

Таке бажання членів обох палат парламенту Великобританії пояснюється тим, що вони не хочуть втратити право вільно жити і працювати в країнах Євросоюзу.

Це не порушує законів королівства. За британськими законами, депутатом парламенту може бути особа, якій виповнилося 18 років і є громадянином Великобританії, країн Співдружності або Республіки Ірландія, з якою склалися історично дуже тісні зв'язки.

Євроскептиків у парламенті Великобританії дуже розлютила інформація про бажання їхніх колег мати ще й ірландський паспорт.

«Якщо ці люди, обрані представляти Великобританію, тепер вирішили стати іноземними громадянами, то це виглядає як удар в спину. Можливо, їм варто було б розділити борги Ірландії. Я думаю, їм варто відмовитися від місця в палаті громад. Їм краще працювати у ірландському Сенаті», - сказав консерватор Ендрю Бріджен.

Видання The Belfast Telegraph повідомило, що кількість заявок на отримання ірландського паспорта від громадян Великобританії в серпні подвоїлося порівняно  з показниками до референдуму про Brexit.

Кількість заявок у ірландському посольстві в Лондоні минулого місяця підскочило на 104% до 6710. Кількість заявок від мешканців Північної Ірландії також зросла на 80%.

Тим часом, більшість британських компаній замислюються про перенесення бізнесу після Brexit. У звіті KPMG говориться, що 23% опитаних виконавчих директорів вказали, що вони «безумовно замислюються» про перенесення бізнесу.

А 53% опитаних сказали про те, що вони "скоріше всього готові" розглянути такий варіант.

Нагадаємо, Велика Британія проголосувала за вихід країни з Євросоюзу. За так званий Brexit висловилися 52 % тих, хто взяв участь у референдумі, проти — 48 % громадян.

Лондон та Шотландія більшістю голосів підтримали членство Великої Британії у Євросоюзі. Втім, Уельс та більшість громадян за межами столиці проголосували переважно за Brexit.

Пов`язані новини