Технології

Falcon 9 виведе на орбіту супутник для видалення космічного сміття

2 квітня, 2018 18:14
Технології/Falcon 9 виведе на орбіту супутник для видалення космічного сміття
Зберегти
Вигляд
Ракета-носій Falcon 9 стартуватиме сьогодні, 2 квітня, о 23:30 за київським часом з бази ВПС США на мисі Канаверал. Вона має вивести в космос новий британський супутник для збору сміття з орбіти.

Ракета-носій Falcon 9 стартуватиме сьогодні, 2 квітня, о 23:30 за київським часом з бази ВПС США на мисі Канаверал. Вона має вивести в космос новий британський супутник для збору сміття з орбіти.

Про це повідомляє BBC.

Проект космічного «сміттяра» RemoveDEBRIS, що розробили британські інженери, складається з кількох етапів. 

Спочатку ракета Falcon 9 доставить в космос стокілограмовий апарат. Під час другого етапу установку перевірять на МКС і тільки в травні відправлять на випробування.

Платформа RemoveDEBRIS має кілька відсіків. Перші два оснащені системою наведення та гарпуном, що захоплюватиме окремі уламки. Третій відсік містить велику сітку, для збору сміття навколо супутника. З четвертого відсіку апарат повинен розгорнути «парус», який змусить платформу зійти з орбіти та згоріти атмосфері.

Торік інженери NASA запропонували іншу концепцію видалення космічного сміття з орбіти Землі. Вони розробили маніпулятори, здатні захоплювати й утримувати окремі об'єкти в умовах невагомості. 

Втім, очільник проекту професор Гульєльмо Агліетті зазначив, що система з сіткою та гарпуном може виявитися ефективнішою:

«Багато хто пропонує іншу концепцію — вони припускають, що для збору сміття краще б підійшла роботизована рука, але у будь-якої технології є свої переваги й недоліки. Наприклад, наша — це гарпун і сітка — дуже проста і дешева, але за певних обставин може виявитися більш ризикованою. З іншого боку, якщо уламки рухатимуться надто швидко, механічна рука не зможе їх схопити».

Нагадаємо, у грудні 2016 року Японія запустила корабель, який збиратиме космічне сміття на земній орбіті.

А Сінгапурський стартап Astroscale, заснований японськими інженерами, представив свій варіант супутника сміттєзбірника

Пов`язані новини