Нові британські п’ятифунтові банкноти містять тваринний жир, який також використовують у виробництві свічок та мила. Самі банкноти вироблені з полімерного матеріалу

Нові британські п’ятифунтові банкноти містять тваринний жир, який також використовують у виробництві свічок та мила. Самі банкноти вироблені з полімерного матеріалу.

Така заява Банку Англії викликала обурення у британських веганів.

«Я чув, що нові п’ятифунтові банкноти містять жир, який отримують з тваринного сала. Будь-ласка, дайте знати, чи це правда», — запитав у Банка Англії в мережі Twitter користувач з ніком Jools.

«Є сліди тваринного жиру у полімерних гранулах, які використовують в основі субстрату для полімеру п'ятифунтових банкнот», — підтвердив Банк.

Така інформація викликала обурення серед британських веганів та вегетаріанців. Через електронну петицію вони вимагають припинити використання тваринного жиру у виробництві банкнот.

«Нові п’ятифунтові банкноти містять тваринний жир. Це неприйнятно для мільйонів веганів та вегетаріанців у Сполученому Королівстві. Ми вимагаємо припинити використання продуктів тваринного походження у виробництві готівки, якою нам доводиться користуватись», — йдеться у її тексті.

Наразі петицію підтримало 10 424 особи.

Як повідомляє BBC, нові п’ятифунтові банкноти було введено в обіг у вересні цього року. На лицьовій стороні зображено королеву Великої Британії Єлизавети ІІ, а на звороті — колишнього прем’єр-міністра Вінстона Черчіля.

Поруч з портретом Черчилля на купюрі зображений уривок з його промови в палаті громад британського парламенту, яку він виголосив 7 травня 1940: "Мені нема чого запропонувати (британцям. - Ред.), крім крові, тяжкої праці, сліз і поту".

Наразі вже надруковано 440 мільйонів нових "п'ятірок".

Нагадаємо, вегетаріанці не вживають у їжу та повсякденний вжиток продукти тваринного походження. Вегани до цього виступають проти експлуатації тварин.

Поділитись: