Відомство-контролер Великої Британії щодо дотримання стандартів у ЗМІ, Ofcom, визнав висвітлення російським телеканалом RT конфліктів у Сирії та Україні некоректним.

За інформацією регулятора, телеканал порушував правила щодо точності та неупередженості матеріалів 14 разів за останні 10 років. Ofcom наразі не накладав штраф, проте зобов’язав фінансований владою РФ телеканал показати в ефірі два виправлення, пише ВВС.

Британські чиновники виявили «значні недоліки» у трьох програмах RT від березня та липня минулого року. Серед іншого документальний фільм «У пошуках істини: геноцид на сході України» стверджував, що армія України «системно винищувала» мирних громадян, тоді як протилежна точка зору не була представлена.

Інший продукт RT, «У пошуках істини: постановочна хімічна атака в Сирії» телеканал повідомив, що ВВС підробила дані щодо застосування хімічної зброї в охопленій громадянською війною країни. Ofcom пояснив, що глядачам презентували викривлене уявлення про критику британського телерадіомовника.

У третій програмі, «Біженці з України», за 26 хвилин тривалості точку зору українського уряду подали лише наприкінці, вказав Ofcom.

RT у свою чергу заявив про розчарування позицією британського регулятора. Головред російського телеканалу Маргарита Симоньян заявила, що фільм «був повністю заснований на свідченнях українських біженців». У листопаді минулого року Ofcom допускав, що у разі збереження редакторської політики телеканалу, RT можуть позбавити ліцензії.

Росія веде агресивну інформаційну політику на Заході для подачі подій у світі зі своєї точки зору, ключовим механізмом її реалізації є телеканал RT, що отримує серйозне фінансування (20,8 млрд рублів на 2015 рік) з російського бюджету. Мовник володіє трьома цілодобовими інформаційними каналами. В Україні RT часто звинучають в упередженому ставленні та антиукраїнській пропаганді.

hromadske.tv

/Фото: Білборд RT у Лондоні; Lee Maguire via Flickr

Поділитись: