Намагання Росії припинити діяльність Бібліотеки української літератури Україна розцінює як цілеспрямоване знищення єдиного закладу, створеного за ініціативи української громади.

Про це йдеться у заяві Міністерство закордонних справ України.

«Наголошуємо на унікальності книжкового зібрання Бібліотеки, формування якого протягом десятиліть відбувалося за активною участю українських освітніх, бібліотечних, наукових установ, видавництв, української громади Росії. Вважаємо неприпустимими будь-які трансформації цього закладу», – наголосили у відомстві.

МЗС України також висловило протест російській стороні, привернувши увагу до необхідності виконання нею зобов’язань відповідно до Рамкової конвенції про захист національних меншин, а також інших міжнародних договорів, учасницею яких є РФ.

Зокрема, щодо забезпечення захисту етнічної, мовної, культурної самобутності однієї з найчисельніших в Росії нацменшин.

МЗС України закликало російську сторону зберегти Бібліотеку як культурний осередок багатомільйонної української громади.

«Очікуємо, що світові правозахисні структури дадуть належну оцінку спробам знищення єдиного в Росії державного закладу української національної меншини. Переконані, що зазначена категорія російських громадян можуть розраховувати на справедливе та законне ставлення до себе, і вкотре закликаємо російську сторону продемонструвати цивілізованість державних пріоритетів», – йдеться в заяві МЗС.

Нагадаємо, директорці Української бібліотеки в Москві продовжили арешт.

Поділитись: