Будь-який протест в СНД тепер порівнюють з Майданом — експерт

default/Будь-який протест в СНД тепер порівнюють з Майданом — експерт
Зберегти
Вигляд

Самвел Мартіросян, вірменський блогер та медіа-експерт, розповів про протести у Вірменії, де люди вийшли на вулиці проти підвищення тарифів на електроенергію.

«Сьогодні на пострадянському простору будь-які заворушення одразу порівнюють з Майданом», - говорить Самвел.

Але він бачить чимало відмінностей з українськими подіями. Протестувальники намагаються не підіймати тему геополітичного вектора Вірменії, бо представляють різні думки та різні очікування щодо вектору руху країни.

Виразних антиросійських настроїв немає. «Якісь протестувальники піднімають питання про те, що електромережі у Вірменії перебувають в руках російського монополіста (РАО ЄЕС), але багато хто говорить, що вірменська влада не менш, а можливо і більше винна в тому, що відбувається».

Він характеризує «Електричний Єреван», як рух передусім соціально-громадянський. Народ вимагає не тільки того, щоб не підіймали ціни на електрику. Але й передусім виступає з антикорупційними вимогами. Бо в енергетичному бізнесі Вірменії велика корупція, і люди мають там величезні зарплати.

«За останні 10 років у Вірменії протестували здебільшого жінки та чоловіки «бальзаківського віку». Від 2000-х років народ втомився протестувати. Але за останні 1,5-2 роки на арену виходить вольова молодь, з'явилися анархістські рухи», - говорить Самвел.