Будівництво мосту через Керченську протоку Російською Федерацією заважає здійсненню транспортного сполучення України з міжнародними ринками.

Будівництво мосту через Керченську протоку Російською Федерацією заважає здійсненню транспортного сполучення України з міжнародними ринками.

Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович, передає «Інтерфакс-Україна».

«Продовження Росією будівництва Керченського мосту значним чином обмежує доставку вантажів в українські порти на Азовському морі. Ці порти є важливими воротами для транспортування українського вугілля, металу і зерна на шляху до важливих міжнародних ринків», — сказала вона.

Йованович також зазначила, що незаконна анексія Криму Російською Федерації призвела до втрати Україною 70% свого військово-морського флоту і додала, що Росія продовжує незаконно використовувати газові родовища України на Чорному морі.

«Росія захопила дві українські газові платформи, які продовжують функціонувати в виключно українській економічній зоні, таким чином, продовжується крадіжка українського газу», — розповіла дипломат.

Йованович уточнила, що українські прикордонники і українські військово-морські сили, а також берегова охорона продовжують працювати над запобіганням цих викликів і усунення їх наслідків.

Раніше президент Петро Порошенко доручив подати до суду на РФ через екологічну небезпеку будівництва Керченського моста.  На що в анексованому Криму назвали «галюцинаціями» рішення Києва.

Росія розпочала будівництво мосту через Керченську протоку після анексії Криму навесні 2014 року. 

Поділитись: