Політика

Будинок на блокпосту-2. Hromadske.doc

Політика/Будинок на блокпосту-2. Hromadske.doc
Зберегти
Вигляд

Розбомблений будинок Іллі Лазаренка з Семенівки, що під Слов’янськом ‒ на всіх фото, що ілюструють війну в Україні, від “Washington Post” – до російських видань. Його обрав для статті про Донбас музикант Андрій Макаревич, біля нього фотографуються українські політики… З Іллею Громадське познайомилося одразу після звільнення Слов’янська. Тоді хлопець прийшов з дружиною на центральну площу, щоб привітати українських військових. Разом з ним тоді вперше поїхали дивитися на руїни на той час найбільш розбитого населеного пункту.

Окрім будинку знищено й родинну справу – Ілля займався садовим бізнесом. Товару знищено на 4 млн гривень. Та й дім коштував мільйон. Коли на початку травня в Семенівці почалися бої, будинок відібрала «ДНР», а помітна споруда з червоним дахом стала ідеальною ціллю для української армії. У цьому Іллі згодом зізналися й самі військові. Та офіційна позиція Міноборони виявилась неочікуваною...

Ілля стежив за подіями на cході з незалежних українських медіа. Водночас, добре знає настрої в регіоні. Ще влітку хлопець зазначав, що ставлення до України і української влади залежатиме від того, чи допомагатиме і сприятиме тим, хто втратив своє житло, роботу, і чиє життя зламала війна. За останні 8 місяців, щораз повертаючись до Слов’янська, Громадське запитує Іллю, чи є якийсь прогрес, але дізнається про нові й нові бюрократичні перепони.

/Наталя Гуменюк, Богдан Кутєпов

Пов`язані новини