Американський письменник Джордж Сондерс отримав Букерівську премію за роман «Лінкольн у Бардо» повідомляє BBC. 58-річний житель Нью-Йорку, народженний в Техасі, є другим американським автором, який виграв приз за 49-річну історію існування премії.

Американський письменник Джордж Сондерс отримав Букерівську премію за роман «Лінкольн у Бардо».

Як повідомляє BBC, 58-річний житель Нью-Йорку, народженний в Техасі, є другим американським автором, який виграв приз за 49-річну історію існування премії.

У шорт-лист також потрапили британці Алі Сміт та Фіона Мозлі, американці Пол Остер та Емілі Фрайдлунд, а також британсько-пакистанським письменник Мохсін Хамід.

«Лінкольн у Бардо» - перший роман автора, який раніше був відомий своїми оповіданнями, але задум виник виник 20 років тому.

В романі автор зосереджується на одній ночі в житті Авраама Лінкольна, коли той на цвинтарі оплакує смерть молодшого сина. Сондерс використовує буддійську концепцію бардо – про перехідний стан між смертю і переродженням.

Судді премії назвали роман «вкрай оригінальним» та «глибоко зворушливим».

Приз складає 50 тисяч фунтів. Нагороду письменнику вручила герцогиня Корнуоллська.

Цьогорічну Нобелівську премію отримав колишній лауреат Букера Кадзуо Ісігуро — британський письменник японського походження.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: