ENRU

Бундестаг підтримав стеження за листуванням в інтернеті

Нижня палата німецького парламенту погодила стеження за листуванням в інтернеті або через месенджери.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Йдеться, перш за все, про використання так званого «бундестроянця» — програми-шпигуна, перша версія якої була розроблена для спецслужб ФРН ще в 2008 році.

Принцип її дії заснований на спостереженні за джерелом комунікації. Спостерігач перехоплює повідомлення ще на комп'ютері і мобільному телефоні передбачуваного злочинця (до того, як вони піддадуться кодуванні перед відправкою або, навпаки, будуть розшифровані при отриманні).

Крім того, програма встановлює на заражений об'єкт додаткові модулі, які відкривають доступ до особистих файлів.

Хоча Федеральний конституційний суд Німеччини ще в 2008 році дозволив правоохоронним органам застосовувати «бундестроянця», його використання розкритикували правозахисники і комп'ютерні експерти, адже програма дозволяла не тільки переглядати листування підозрюваних, а й давала змогу для таємних онлайн-обшуків всього комп'ютера.

Раніше стеження за допомогою «бундестроянця» дозволялося тільки в справах, пов'язаних з тероризмом. Тепер бундестаг дозволив використовувати програму при розслідуванні вбивств, комп'ютерних махінацій, відмивання грошей, ухилення від сплати податків, злочинів, пов'язаних з порушенням міграційного законодавства.

Як і при прослуховуванні телефонних розмов, служби, що ведуть спостереження, зобов'язані отримати в кожному окремому випадку відповідний дозвіл від прокуратури.

Раніше повідомлялось, що Конгрес США скасував закон про захист даних користувачів в інтернеті.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram