Родичі ув'язнених одеської колонії №51, у якій влаштували бунт, побоюються розформування установи та розподілення в'язнів у інші заклади за межами міста. У такому випадку родичам буде складно бачитися з ув'язненими.

Про це Громадському повідомила родичка одного з ув'язнених, Наталя.

За її словами, упродовж трьох днів усіх ув'язнених колонії розвезуть по інших виправних установах.

Про ймовірне розформування колонії Громадському розповів і отець Дмитро, який спілкується з арештантами 51-ї колонії. Він висловив припущення, що адміністрація установи навмисне створила умови, які призвели до бунту.

«Зі слів арештантів, причина цих заворушень в тому, що адміністрація створила умови, за яких ув‘язнені бунтують, щоби розформувати колонію, бо там залишилось менш як 500 ув‘язнених. Коли я прийшов сюди служити 7 років тому, тут було понад 1300 людей», — сказав він.

У прес-службі Міністерства юстиції Громадському повідомили, що інформації про розформування колонії наразі немає.

Нагадаємо, 27 травня в Одеській виправній колонії №51 стався бунт в'язнів через погані умови утримання та харчування.

У результаті постраждали 13 працівників установи, серед них четверо — із сусідньої колонії №14. Водночас, про постраждалих в'язнів інформації немає.

Керівництво виправної установи від коментарів ситуації утримується. У своєму Фейсбуці вони повідомили, що у колонії запроваджено режим особливих умов: посилено охорону, нагляд за засудженими тощо.

Водночас, Державне бюро розслідувань порушило справу проти працівників установи.

/Ксенія Сітінська

Поділитись: