Життя

Бурштинові війни на рівненщині: тисяча місцевих мало не захопила райдержадміністрацію

Життя/Бурштинові війни на рівненщині: тисяча місцевих мало не захопила райдержадміністрацію
Зберегти
Вигляд

29 липня на Рівненщині сталася сутичка зі стріляниною між місцевими видобувачами бурштину та правоохоронцями.

Про це повідомляє «Рівне вечірнє».

«Зранку 29 липня дубровицькі міліціонери вирушили у черговий рейд, виконуючи президентську вказівку припинити незаконне видобування бурштину. Заїхали у село Крупове, що поруч Дубровиці. За розповідями очевидців, правоохоронці проводили обшуки у хатах селян і затримали кількох чоловіків», - йдеться у повідомленні газети.

У свою чергу, прес-служба МВС повідомляє, що під час обслідування працівниками міліції можливих місць незаконного видобутку бурштину на правоохоронців напали місцеві жителі. Вони нанесли палками тілесні ушкодження кільком працівниками міліції. Зокрема, двоє правоохоронців звернулися до місцевої лікарні із множинними саднами голови, тулуба та кінцівок, в одного з них зламана нога.

  

За даними газети «Рівне вечірнє», вже за кілька годин на підтримку затриманих у центрі Дубровиці, зібралися сотні місцевих з вимогою відпустити чоловіків на волю. Надвечір у райцентр приїхали підрозділи «Грифону» та Національної гвардії.

 

 

За оцінками журналістів, у центр Дубровиці зійшлося близько тисячі людей.

«Міліція відпускати затриманих бурштинокопачів не збиралась, натомість затримала й двох протестувальників. Коли працівниця міліції почала знімати мітинг на відео, це ще більше роздратувало поліщуків, вони намагалися відібрати відеокамеру», - пише видання.

У відповідь силовики застосували спецзасоби для відстрілу гумовими кулями. Поранення отримали щонайменше четверо місцевих.

«Конфлікт закінчився близько півночі. До Дубровиці приїхав нардеп Василь Яніцький. Він та голова райдержадміністрації Сергій Киркевич стали на сторону поліщуків. Люди розійшлися тільки тоді, коли силовики таки погодилися відпустити затриманих», - підсумовує видання.

 

/фото МВС

Пов`язані новини