Громадянин України Євген Панов, заарештований у справі так званих «кримських диверсантів», направив до Слідчого комітету заяву про катування.

Громадянин України Євген Панов, заарештований у справі так званих «кримських диверсантів», направив до Слідчого комітету заяву про катування.

За його словами, після затримання на кордоні співробітники ФСБ били його залізною трубою, підвішували за наручники і били електрострумом, пише «Медиа Зона».

Заяву адресовано керівникові СК Алєксандру Бастрикіну.

Панов пише, що близько четвертої години ранку 7 серпня, коли він на своєму автомобілі ZAZ Lanos намагався потрапити з підконтрольної уряду України території в анексований Крим через контрольно-пропускний пункт в районі Армянська, його затримали «імовірно, співробітники ФСБ».

«Я впав і відчув, що лежу у власній калюжі крові», — пише Панов.

Усередині вагончика він бачив кількох людей в масках. На голову йому наділи щільний мішок; затриманого поклали на підлогу машини, на якій відвезли в якесь приміщення, де протримали до вечора.

Весь цей час, за словами Панова, його катували:

«Били трубою залізної в області голови, спини, нирок, рук, ніг, затягували наручники ззаду до оніміння рук, підвішували за наручники: згинали мої ноги в колінах, застібали наручники попереду трохи нижче колін і вставляли під коліна залізну палицю, після чого двоє чоловіків, взявшись з двох сторін, піднімали цю палицю і мене, від чого я відчував дикий біль».

«Крім того, під час тортур на мій статевий орган наділи хомут і затягували його до посиніння, при цьому чоловіки запитували: «Кого ти приїхав підривати?». Я не міг відповісти на це питання, оскільки у мене не було такої мети, і я не розумів, чому вони так вважають», — розповів він.

Через деякий час Панова з мішком на голові вивели на вулицю і «повідомили, що будуть розстрілювати».

«Я повірив, оскільки чув, як перезаряджають зброю».

Коли мішок ненадовго стягнули з голови, затриманий встиг розглянув двох людей, які катували його: на вигляд їм було по 35 років, і Панов готовий їх впізнати.

Він просить слідчих провести перевірку дій ФСБ  і притягнути їх до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, лефортовський районний суд Москви продовжив термін утримання під вартою фігурантам справи «про підготовку терактів в Криму» Євгену Панову і Андрію Захтію до 7 березня.

Українця Панова буде захищати адвокат Сенцова.

Фігуранти справи «кримских диверсантів» Євген Панов і Андрій Захтій знаходяться в московському СІЗО«Лєфортово».

По відношенню до заарештованого українця Євгена Панова застосували тортури, під якими він підписав зізнання у скоєнні інкримінованого йому злочину.

Поділитись: