Битва в Сенаті: команда Трампа проти парламентарів
Сенатори, більшість з яких — республіканці, заслухали аргументи восьми номінантів, яких вибрав Трамп.
У Сенаті США цього тижня відбулися слухання щодо кандидатур на ключові пости в уряді Трампа. Сенатори, більшість з яких — республіканці, заслухали аргументи восьми номінантів, яких вибрав Трамп. Пізніше щодо кожного з них винесуть рішення. Без схвалення Сенату жоден кандидат від Трампа не зможе обійняти посаду в уряді. Громадське розглянуло слухання трьох найцікавіших номінацій від обраного президента в уряд США.
Серед гравців команди Трампа були й очевидні прихильники Кремля, кандидатуру яких розгялдали найбільш прискіпливо. Один з них — Рекс Тіллерсон, якого Трамп висунув на посаду держсекретаря. Тіллерсон має неоднозначні зв’язки із Москвою і навіть отримав «орден дружби» із рук Путіна. Він намагався переконати сенаторів у своїй жорсткій позицій щодо Росії, мовляв їй вдалося вторгнутися в Україну і бомбити Алеппо лише тому, що Америка була надто слабкою і дозволила Москві це зробити.
Всупереч неоднозначній позиції Трампа, Тіллерсон заявив що анексія Криму незаконна. Він також додав що Захід мав надати українцям військову підтримку. Але водночас він заявив, що антиросійські санкції шкодять американському бізнесу. Слухання по Тіллеросну тривали вісім годин.
Владімір Путін приймає Рекса Тіллерсона у Кремлі під час свого прем'єрства у 2012 році premier.gov.ru
«Росія сьогодні становить небезпеку, але вона не непередбачувана в просуванні своїх власних інтересів. Вона вторглася в Україну, в тому числі, забрала Крим, і підтримала сирійську армію, яка грубо порушує закони війни. Наші союзники в НАТО праві коли хвилюються через відродження Росії. Але саме через відсутність американського лідерства ці двері були відчинені, і ненавмисні сигнали були відправлені. Ми відступили від своїх зобов'язань перед союзниками. Ми послали слабкі або нечіткі сигнали з "червоними лініями", які перетворилися в зелене світло.
Ми не визнавали, що Росія не думає так, як ми. Самі лише слова не можуть покінчити з неоднозначною і часом спірною історією стосунків між нашими державами. Але нам потрібен відкритий і відвертий діалог із Росією щодо її амбіцій, щоб ми знали, як намітити свій власний курс. Такий курс, де буде можливою співпраця на основі спільних інтересів, наприклад, у зменшенні глобальної загрози тероризму, нам необхідно дослдіити ці можливості. Там, де залишаються важливі відмінності, ми повинні лишатися непорушними в захисті інтересів Америки та її союзників. Росія має знати, що ми будемо відповідальними за свої зобов'язання і зобов'язання перед нашими союзниками, і що Росія повинна відповідати за свої дії» — Рекс Тіллерсон, претендент на посаду держсекретаря США.
Ще один учасник команди Трампа, кандидат на пост глави ЦРУ, під час своїх слухань робив заяви, що зовсім не збігалися із заявами Трампа. Конгресмен-республіканець Майк Помпео в своєму виступі перед сенатським комітетом назвав російське втручання в президентські вибори «агресивним кроком з боку вищого керівництва Росії». Він закликав жорстко відреагувати на нього. Російські кібератаки під час виборів в США створили напругу у відносинах Трампа з американською розвідкою. Обраний президент заявив, що нібито саме розвідка відповідальна за витік «неправдивих» даних про його зв'язки з Росією. Однак кандидат від Трампа, Помпео сказав конгресменам, що не сумніваєтсья у причетності Росії до кібератак.
«Я дуже чітко висловився на тему досьє про кібер атаки Росії під час президентської кампанії. І я очікую на розвиток. Я представлю всі факти не лише президенту, але і його команді, та усім сенаторам, щоб ми мали повноцінну дискусію на цю тему. На тему як нам протидіяти кібератакам. Загроза реальна, вона зростає. Це були агресивні кроки збоку вищого керівництва Росії. Америка зобов’язана діяти, зобов’язання ЦРУ – захищати інформацію». — Майк Помпео, претендент на посаду глави ЦРУ.
Відставний генерал Джеймс Маттіс, якого Трамп хоче призначити міністром оборони, заявив на своєму слуханні в Сенаті, що світовий баланс сил, який встановився після Другої світової війни, піддається загрозі через Росію, терористичні угруповання та дії Китаю в Південно-Китайському морі. Втім за його словами - війська США зараз недостатньо сильні, щоб впоратися з викликами. Меттіс сказав законодавцям, що російський президент Путін намагається зруйнувати НАТО, саме тому США та їх союзникам необхідно захищатися - дипломатично, економічно та військово. Меттіс при цьому додав, що також виступає за пошук сфер для співпраці з Росією. Він також висловив занепокоєння з приводу загроз для безпеки з боку Ірану і сказав, що не підтримує застосування жорстоких технік допиту.
«Перш за все я б розглядав загрозу з-боку Росії. І мова йде не лише про неї, але і про інші держави, які прагнуть залякати інші нації спільного регіону, чи сусідні країни. Залякати зброєю масового знищення або іншими нестандартними методами. У той же час, як провідна держава, ми наблизились до ери, коли нам треба буде боротися із терористичною загрозою, це наша реальність, нам треба буде дати відсіч.» — Джеймс Маттіс, претендент на посаду глави Пентагону.
- Поділитися: