Життя

CБУ звинувачує «Лукойл» та «СЄПЕК»у фінансуванні тероризму

Життя/CБУ звинувачує «Лукойл» та «СЄПЕК»у фінансуванні тероризму
Зберегти
Вигляд

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження проти компаній «Лукойл» та «СЄПЕК» за фактом фінансування тероризму.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Служба безпеки України здійснює документування грубого порушення суб'єктами господарювання, які входять до групи компаній «Лукойл» і «СЄПЕК», вимог чинного законодавства при імпорті нафтопродуктів з подальшою їх реалізацією на території України та використання отриманих коштів для фінансування так званих «ДНР» та «ЛНР», – розповіли у відомстві.

Зокрема, СБУ встановила, що протягом 2013-2014 рр. посадовцями «Лукойл» «через морські термінали Феодосії, Херсону, Ізмаїла, Миколаєва та Одеси, а також через пункти пропуску на українському західному кордоні та через кордон з Білоруссю поза митним контролем з використанням підконтрольних суб’єктів господарювання було організовано контрабанду та реалізацію понад 2 млн. тон нафтопродуктів на загальну суму близько 2 млрд. доларів США».

За даними СБУ, незаконно отримані доходи перераховувалися на рахунки підконтрольних підприємств, а надалі спрямовувалися на фінансування так званих «ДНР» та «ЛНР».

Пов`язані новини