Уряд Франції планує визначити різдвяні ялинки товарами першої необхідності та дозволити продавати їх вже з п’ятниці, 20 листопада. В країні нині діють жорсткі правила карантину, тож продаж дерев раніше був під питанням.

Про таку ініціативу в уряді повідомили минулого тижня, пише The Local. Тепер в інтерв'ю RMC міністр сільського господарства Жульєн Денорманді підтвердив плани, зазначивши, що продаж ялинок може розпочатися уже у п’ятницю.

«Це дуже важливо для французьких сімей, дітей і галузі», — сказав міністр.

За його словами, нині виробники ялинок посилено працюють. Продавати дерева будуть на вулиці. Як варіант були запропоновані садові центри, відкриті ринки і автостоянки у супермаркетах.

В уряді кажуть, що невдовзі опублікують відповідний указ, в якому будуть розписані усі правила продажу ялинок в умовах карантину.

Як пише The Local, рішення дозволити продаж різдвяних ялинок ухвалили після того, як його пролобіювали представники галузі. Вони боялися повного обвалу своїх продажів, оскільки у Франції через другу хвилю епідемії нині можна продавати лише товари першої необхідності.

Такі карантинні обмеження наразі запровадили до 1 грудня, але уряд дав чітко зрозуміти, що їх можуть продовжити, якщо цього вимагатиме епідситуація.

Щороку живу різдвяну ялинку купують 5 мільйонів сімей у Франції. Водночас серед захисників навколишнього середовища вони не користуються популярністю. Так, декілька мерів від партії зелених, зокрема міський голова Бордо, заявили, що в їхніх містах цього року різдвяних ялинок не буде. Замість них організують виставку живих рослин і дерев. 

Поділитись: