Журналіст видання «Новое время» Іван Верстюк
Фото:

Громадське

Журналіст видання «Новое время» Іван Верстюк заявив, що розцінює як тиск на редакцію вимогу Генпрокуратури про надання доступу до внутрішніх матеріалів редакції та імейлів і документів, які він надсилав на редакційні пошти. Про це він заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Як відомо, Печерський райсуд Києва надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції «Новое время» через матеріали про прокурора Олександра Корнійця.

«Звичайно як будь-який журналіст-розслідувач, я максимально стою на захисті своїх джерел інформації», — зазначив Верстюк, наголосивши, що це право забезпечено у законодавстві.

За його словами, в ухвалі Печерського районного суду йдеться про те, що Верстюк має надати всі імейли, файли, документи, які він надсилав на редакційні адреси.

«Не уточнюється період часу, хоча який стосунок мають мої імейли за 3,5 роки роботи в «Новому времени» до справи Корнійця — це абсолютно незрозуміло. Суд задовольнив максимально широку вимогу Генпрокуратури отримати документи до всього, що я надсилав», — зауважив журналіст.

«Йдеться не тільки про порушення моїх прав як журналіста, нашої редакції на об’єктивне висвітлення, йдеться про порушення прав людини, адже в імейлах є моя персональна інформація» — резюмував він.

Розслідування ГПУ, у межах якого ухвалили таке рішення суду, стосується матеріалу Верстюка «Діамантова дочка» про дочку колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, яка навчається в Британії. У виданні зазначають, що при публікації матеріалу спиралися на розслідування Британського кримінального агентства.

ГПУ пригрозила обшуками, якщо редакція не надасть доступ до документів та матеріалів. Наразі редакція оскаржує рішення суду.

Зазначимо, що Олександр Корнієць є фігурантом справи «діамантових прокурорів», у липні 2015 року його затримали на хабарі. Його звільнили, але справа досі перебуває в суді. У матеріалі «Нового времени» зазначено, що екс-прокурор при зарплаті 200 тисяч гривень на рік оплатив навчання дочки на суму понад 120 тисяч фунтів стерлінгів. ГПУ вважає публікацію цих відомостей розголошенням таємниці досудового слідства.

Поділитись: