Центр протидії корупції відкрив реєстр «злитих» Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою гучних справ щодо ТОП-корупції. Так активісти хочуть наблизити відставку голови САП Назара Холодницького та перезапустити орган.

«Цей реєстр — це зібрання справ, де ми дуже предметно описуємо в чому наші претензії до конкретних прокурорів САП і головне до її керівника Назара Холодницького», — розповів голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Загалом активісти навели 13 справ топ-корупції, у яких вчинки прокурорів нашкодили розслідуванню або звели до нуля шанси на реальні вироки та конфіскації для їхніх фігурантів.

Презентація реєстру ТОП-корупційних справ, «злитих» САП
Фото: Марія Ульяновська/Громадське

Серед справ, про які йдеться у реєстрі, є справа «рюкзаків», справа щодо пропонування хабара Супрун, корупційний скандал всередині Федерації футболу України, справа з незаконними оборутками МАУ та інші.

«Центр протидії корупції зібрав справи, у яких деякі прокурори САП, а також їхній керівник особисто зливали чи продовжують зливати перспективні розслідування»,  — пояснила юристка Центру протидії корупції Олена Щербан.

Частину із цих справ прокурори ще можуть «реанімувати» та належно відстояти у судах. Проте справу «рюкзаків Авакова», наприклад, уже «поховали» остаточно.

«Зафіксованих на «акваріумних плівках» фактів більше ніж достатньо, аби генпрокурор Юрій Луценко перестав покривати свого підлеглого Назара Холодницького та нарешті підписав йому підозру за результатами розслідування, яка, за даними ЗМІ, готова ще від літа 2018», — зазначив Шабунін.

Другий крок, за словами активістів, — перезапуск Спеціалізованої антикорупційної прокуратури через звільнення керівництва, а також недоброчесних прокурорів. Для цього Верховна Рада має підготувати та ухвалити закон для перезапуску САП.

Нагадаємо, що Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру створили в грудні 2015 року для процесуального керівництва у справах Національного антикорупційного бюро та здійсненні публічного обвинувачення в судах.

Саме від прокурорів залежить якість розслідувань топ-корупції та вироки суду, а, отже, чи будуть фігуранти гучних справ нести покарання за накрадене.

Поділитись: