Верховний суд Чаду присудив нафтовий консорціум на чолі з компанією Exxon Mobil Corp до сплати штрафу в розмірі більше $75 млрд після того, як міністерство фінансів країни звинуватило компанію в несплаті роялті.

Про це повідомляють ABCNews.

Речник Exxon Тодд Спітлер заявив, що компанія незгодна з таким рішенням і «продумує свої подальші кроки».

Інформаційне агентство зазначає, що наразі не змогло зв'язатися з посадовими особами Чаду задля коментарів.

Цікаво, що розмір присудженого судом штрафу перевищує ВВП країни більше ніж у сім разів.

За інформацією Всесвітнього банку, минулого року розмір ВВП Чаду склав близько $10,8 млрд.

«Ця суперечка стосується не питання можливості зміни податків урядом, а розбіжностей у поглядах щодо зобов'язань консорціуму перед ним» – сказав Спітлер.

Компанія Exxon і її партнери, в тому числі малайзійська державна нафтова компанія Petronas, подали позов в Міжнародний арбітражний суд у Парижі щодо звільненні від експортних мит на виробництво сирої нафти.

Представники компанії сказали, що це звільнення було включено в угоду консорціуму з державою Чад.

Один з початкових партнерів консорціуму, Chevron Corp., заявив, що в 2014 році продав свою 25-відсоткову частку за $1,3 млрд.

Це було всього за кілька тижнів до того, як ціни на нафту почали свій глибокий і тривалий спад: від початку року з більш ніж $100 за барель до менше ніж 30$.

Чад є відносним новачком в нафтовій промисловості – почав виробництво у 2003 році.

За оцінками Information Administration США, країна добуває близько 120 тис. барелів на день, або приблизно 44 млн барелів за 2015 рік.

Через відсутність виходу до моря країна, яка залишається однією з найбідніших у світі, експортує свою нафту трубопроводом через Камерун.

Раніше повідомлялося, що члени організації країн-експортерів нафти на зустрічі в Алжирі домовилися про обмеження обсягів видобутку нафти.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile