Життя

Чарльз Менсон: 10 фактів із життя серійного вбивці

1 грудня, 2017 16:53
Життя/Чарльз Менсон: 10 фактів із життя серійного вбивці
Зберегти
Вигляд
Серійний убивця Чарльз Менсон помер на 84 році життя в тюремній лікарні в США.

19 листопада в США в тюремній лікарні на 84 році життя помер один з найвідоміших американських в’язнів, серійний убивця Чарльз Менсон.

Про Менсона заговорили наприкінці 1960-х років, коли він організував у Каліфорнії комуну під назвою «Сім’я», члени якої поклонялися дияволу. У 1969 році з кількома послідовниками він скоїв низку жорстоких убивств. Загалом «Сім’ю» пов’язують з 35 смертями.

Серійний вбивця Чарльз Менсон, Каліфорнійська тюрма в Коркорані, штат Каліфорнія, США, 16 червня 2011 року Фото: EPA-EFE/CALIFORNIA DEPARTMENT OF CORRECT

Його могли засудити до смертної кари, але покарання замінили на дев’ять довічних ув’язнень. Менсон провів за ґратами загалом майже 50 років життя.

Утім, попри таку «славу», для багатьох він став своєрідним «символом американської культури», що уособлював зло. А найчастіше про нього згадували музиканти.

Громадське вибрало десять найцікавіших фактів з біографії Чарльза Менсона.

1. Життя за ґратами. Уперше до в’язниці Менсон потрапив за збройне пограбування в 13 років. Відтоді його неодноразово засуджували до різних термінів ув’язнення. Востаннє його випускали на волю в 1967 році, ще до початку жахливої діяльності «Сім'ї». Тоді йому було 32 роки, 17 з яких він провів за ґратами.

Уже відбуваючи довічне ув’язнення, Менсон сказав в інтерв’ю: «Усе своє життя я провів у в’язниці. Я був сиротою, занадто потворним, щоб хтось захотів мене усиновити. Тепер я надто прекрасний, щоб опинитися на волі».

2. Перше вбивство. Наприкінці липня 1969 року троє членів «Сім'ї» прийшли в будинок наркодилера, вимагаючи повернути гроші за неякісний мескалін. Коли той відмовився, йому завдали кілька смертельних ударів ножем у груди.

Убивці написали на стіні «Political Piggy» (політична свиня) кров’ю жертви й намалювали знак «лапи», щоб поліція вирішила ніби до вбивства причетне радикальне афроамериканське угруповання «Чорні пантери». Подібну тактику Менсон та його послідовники застосовували й під час подальших убивств.

Детальніше про «Чорних пантер» читайте в матеріалі Громадського  «Історія сепаратизму: Ново-Африканська республіка»

3. Найвідоміша жертва. Увечері 8 серпня 1969 року Менсон запропонував «Сім’ї» скоїти вбивство в будинку знайомого — музичного продюсера Террі Мелчера. За сценарієм планувалося знову обставити злочин так, ніби до скоєння були причетні афроамериканці.

Однак будинок за цією адресою на той час уже належав режисерові Роману Поланськи. Жертвами стали п’ятеро осіб. Першу жертву заскочили біля воріт будинку, інших застрелили або зарізали на території й усередині маєтку. Деяким жертвам завдали понад сто ножових поранень. Серед загиблих опинилася й дружина Поланськи — американська актриса та модель Шерон Тейт. Вона була на дев’ятому місяці вагітності.

4. Дев’ять довічних термінів. Унаслідок тривалого судового процесу в 1971 році сімох членів «Сім’ї» засудили до страти в газовій камері. Однак наступного року в штаті Каліфорнія ввели мораторій на смертну кару. Відтак суд замінив Менсону вищу міру покарання дев’ятьма довічними термінами.

5. Свастика на чолі. На знак протесту й відмови від висвітлення історії в ЗМІ Менсон, а за ним і кожен з ув’язнених членів «Сім’ї» вирізав на чолі свастику. Коли обвинувачені вже перебували в залі суду, послідовники Менсона вбили призначеного йому адвоката.

6. Helter Skelter. Прокурор Вінсент Бугліозі, який брав участь у процесі, згодом написав про нього книжку під назвою Helter Skelter — цю пісню The Beatles дуже любив Менсон, з неї ж, зокрема, черпав натхнення для власної теорії міжрасової війни.

7. Найвідоміший в’язень. За весь час ув’язнення Менсон отримав більше листів, ніж будь-який інший в’язень у тюрмах США, а також одружився, став батьком чотирьох дітей і створив власний веб-сайт. Чарльз мав багато молодих прихильників, яких називав Manson family.

Загалом він 13 разів просив про умовно-дострокове звільнення, але щоразу отримував відмову.

8. Загадка Менсона. Протягом багатьох десятиліть Менсона вважали шизофреніком, соціопатом, позбавленим людських почуттів. Але послідовники вірили в те, що він був харизматичним гуру.

Менсон цікавився філософією, яка поєднувала в собі ідеї саєнтологів, хіпі та антиавторитаризму. Найближчими йому були погляди Гітлера. Але в підсумку Менсон став християнським активістом і написав автобіографію під назвою «Will You Die For Me?» (Чи помрете ви за мене?).

9. Музика у в’язниці. За роки перебування в тюрмі Менсон навчився грати на гітарі, прагнув стати співаком і сам писав тексти для своїх пісень. Його голос іноді порівнюють з молодим Френкі Лейном, відомим у 1930-х роках. Але на відміну від ліричного Лейна, Менсон співав про секс і смерть. Згодом він навіть випустив кілька альбомів.

10. Менсон у музиці. Найчастіше ім’я відомого серійного вбивці згадувалося саме в музиці. Відомий музикант Marilyn Manson (справжнє ім’я Браян Г’ю Ворнер — ред.) узяв в якості сценічного псевдоніма прізвище Чарльза Менсона, а ім’я — у Мерилін Монро. Так, за  словами виконавця, він об’єднав два «символи американської культури».

Життям Менсона мистці надихалися неодноразово: приміром, назва британського гурту Kasabian — посилання на Лінду Касабіан — одну з послідовниць Менсона, яка брала участь у вбивстві Шенон Тейт. Кавери на пісні Менсона грали Guns N’ Roses і GG Alin. Згадувався він і в творчості співачки Лани Дель Рей.

Пов`язані новини