Економіка / Гроші

Частка безготівкових розрахунків в Україні за рік зросла на 6% — Нацбанк

Нацбанк
Економіка/Гроші/Частка безготівкових розрахунків в Україні за рік зросла на 6% — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
У 2018 році 45,1% всіх розрахункових операцій в Україні були безготівковими та здійснювалися за допомогою платіжних карток або інших платіжних систем. Так, за рік обсяг безготівкових розрахунків зріс на 5,8 відсоткових пункти.

У 2018 році українці провели 3,1 мільярда безготівкових операцій на 1,3 трильйона гривень. Більшість таких розрахунків проводили у торговельних мережах.

«Водночас за обсягами безготівкових операцій спостерігається значне зростання операцій Р2Р (грошові перекази між власниками карток — ред.) переказів. Проти 2017 року їх обсяг збільшився вдвічі: з 220 млрд грн до 465 млрд грн», — повідомляють у Національному банку України.

Там зазначають, що наразі вивчають причини цього зростання та їхній вплив на ринок безготівкових розрахунків.

Розподіл безготівкових операцій у 2018 році   

Нацбанк

Крім цього, в Нацбанку вивчають перші результати виходу на український ринок платіжних систем Google Pay та Apple Pay. Так, зазначається, що наразі майже 80% терміналів України можуть проводити розрахунки за допомогою цих систем.

Оснащеність регіонів України платіжними терміналами   

Нацбанк

«Водночас кожна дев’ята активна платіжна картка в Україні є безконтактною – 4,0 млн шт. (зростання на 44,3% порівняно з початком 2018 року)», — додають в НБУ.

Найбільшою платіжною системою в Україні за підсумками 2018 року залишилась MasterCard, картками якої володіють 70% власників карток в Україні. Картками Visa володіють 28,5% клієнтів банків.

Найменше платіжних терміналів в Україні встановлено у Донецькій, Луганській та Закарпатській областях. Найбільше у Києві.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що на кожного українця у середньому припадає по 1,4 платіжних картки.

Пов`язані новини