Кабінет міністрів України планує збільшити частку дешевих авіарейсів з українських міст, які виконуються за моделлю low-cost з 38% нині до 63% через 5 років.

Про це йдеться у програмі дій уряду до 2025 року, текст якої опубліковано на сайті парламенту.

Зокрема, уряд поставив за мету збільшити пасажиропотік на авіатранспорті на 60% — до 32 мільйонів пасажирів на рік. При цьому середня вартість авіаквитка має знизитися до середньоєвропейського показника.

«Значна увага буде приділена розвитку авіаційних сполучень за моделлю low-cost (збільшення частки авіаційних маршрутів, які виконуються за моделлю low-cost, з 38% до 63%)», — йдеться у програмі дій уряду.

Там очікують, що зниження вартості авіаквитків стане наслідком появи в Україні нових лоукостерів, через що між авіакомпаніями зростатиме цінова конкуренція. Низькі ціни на авіаперевезення, в свою чергу, мають збільшити кількість українців, які користуються авіатранспортом.

«Розвиток пасажирської авіації в Україні сприятиме підвищенню мобільності населення та позитивно вплине на продуктивність праці», — додають урядовці.

6 серпня Wizz Air анонсував запуск 6 нових авіарейсів з Одеси та 1 — зі Львова, а на початку вересня компанія повідомила про запуск 15 нових напрямків з Польщі.

Також повідомлялося, що Ryanair запускає нові рейси з України за 5 напрямками.

31 липня стало відомо, що український лоукостер SkyUp запускає дешеві авіарейси до Праги та чеського Прадубіце.

25 вересня апеляційний суд скасував рішення Баришівського райсуду про заборону SkyUp здійснювати перельоти.

Поділитись: