Світ

Часткове припинення роботи уряду США триватиме до 2 січня — AFP

AFP
Світ/Часткове припинення роботи уряду США триватиме до 2 січня — AFP
Зберегти
Вигляд
Часткове припинення роботи уряду США («шатдаун»), ймовірно, триватиме до 2 січня 2019 року, оскільки обидві палати Конгресу не ухвалили бюджет. Про це повідомили джерела в Конгресі, передає AFP.

Через суперечки між республіканцями і демократами з приводу вимоги президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою прийняття бюджету країни заблоковано.

Сенат США вирішив відновити обговорення бюджету 2 січня. На той час «шатдаун» триватиме вже 12 днів.

Раніше Трамп заявив, що тимчасове припинення роботи Сенату США триватиме доти, доки законодавці не згодяться ухвалити рішення щодо будівництва стіни на кордоні Штатів і Мексики.

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, чому противляться демократи.

Раніше Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року. У документі не вказані 5 млрд доларів, які стали предметом суперечки.

Часткове призупинення роботи федеральних установ США почалося опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Пов`язані новини