Чеченці в українських лавах (огляд преси)

default/Чеченці в українських лавах (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«У 50-і роки минулого сторіччя Європа була заснована на принципі пробачення боргів, особливо німецьких, які стали значним внеском у повоєнне зростання та мир. Зараз нам потрібно реструктуризувати та зменшити борг Греції, дати економіці простір для відновлення та дозволити Греції виплатити зменшений борг за довший проміжок часу. Зараз настав час для гуманного переосмислення каральної та провальної програми жорсткої економії, яка діяла в останні роки. Зараз час, щоб погодитись на велике скорочення грецьких боргів у прив’язці з проведенням таких необхідних для Греції реформ. Наше послання до канцлера Меркель є чітким. Ми закликаємо Вас вжити необхідних лідерських дій заради Греції та Німеччини, а також заради всього світу. Історія пам’ятатиме Вас за ті дії, які ви зробите цього тижня», – на сторінках The Nation п’ять відомих економістів Томас Пікетті, Джефрі Сакс, Гейнер Флессбек, Дені Родрік та Саймон Рен-Льюїс закликають Меркель піти на поступки Греції.

The New York Times вкотре повертається до теми участі чеченців у війні на сході України проти Росії. «За всіма оцінками, чеченці є цінними вояками. Українські командири звеличують їхні навички як розвідників та снайперів, розповідаючи про їхні рейди на нейтральну територію для патрулювання та нападів. Чеченці також славляться своїми вмілими засідками та рейдами. У чеченських війнах, повстанці мали практику вбивати офіцерів та солдатів-контрактників, але відпускали призовників. В Україні стверджують, вигуки чеченців «Аллаху акбар», або «Бог великий», наганяють страх у серця росіян. В інтерв’ю чеченський командир сказав, що його люди люблять воювати без значного захисного обладнання. «Ми по-іншому на це дивимось. Ми віримо у Бога, а тому не потребуємо бронежилетів», – пише видання.

Frankfurter Rundschau аналізує «подвійний, чи навіть, потрійний» саміт у російській Уфі, куди приїхали близько 10 тисяч іноземних гостей – представників БРІКС, Шанхайської організації співробітництва та Євразійського економічного союзу. Вважають, що на цій зустрічі Росія намагається створити противагу Заходу. Але на думку журналіста Штефана Шолля, цьому формату «не вистачає інтересів та цінностей, які б по-справжньому згуртували Москву та її партнерів». Згадуючи той факт, що напередодні саміту влада сховала аварійні фасади дерев’яних будинків за панорамні фото березових гаїв, на думку Шолля: «За змістом цей саміт може теж виявитись дуже потьомкінським – коли багато показних фраз приховують дефіцит справжніх рішень».