Перекривати воду та відключати електрику непідконтрольним Києву територіям Донбасу забороняє міжнародне законодавство.

Перекривати воду та відключати електрику непідконтрольним Києву територіям Донбасу забороняє міжнародне законодавство.

Про це в інтерв’ю Громадському Схід розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

«Якщо ти маєш можливість постачати воду, то ти зобов’язаний її постачати. Бо це є гуманітарна складова. Якщо ми тільки дозволимо собі на офіційному рівні відмовитись від забезпечення водою, ми наразимось на купу міжнародних санкцій. І отримаємо офіційне звинувачення в геноциді», – розповів Георгій Тука.

Чиновник переконаний, що зберігати потрібно не лише економічну співпрацю, але й налагоджувати зв’язки між мешканцями по обидва боки лінії зіткнення.

Проводити спортивні заходи для дітей та сприяти розвитку малого підприємництва.

«Ми мусимо підтримувати ці зв’язки, ми не мусимо обрізати ці стосунки. Оця маячня – «давайте ми їх заблокуємо і вони залишаться без їжі». Хто залишиться? Порожнечі не існує. Ми вже доблокувались до того, що там повністю рубльова зона і 90 відсотків російських товарів. Доблокувались», – розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.

Раніше повідомлялось, що Кабмін затвердив план заходів щодо реінтеграції непідконтрольних українській владі частин Донецької та Луганської областей.

Документ розкритикувала парламентська фракція «Самопоміч».

Зокрема, віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд назвала план заходів щодо повернення Донбасу до складу України – «російським». Та звинуватила з трибуни парламенту Кабінет міністрів у «зраді».

Оксана Сироїд тим часом пропонує законопроект «Про тимчасово окуповані території України». Зареєстрований він ще в 2015 році, але досі не прийнятий. У законопроекті віце-спікер пропонує припинити будь-які економічні, торгівельні зв'язки з непідконтрольними територіями, визнати їх офіційно окупованими. Та забронити навчання студентів з так званих «ДНР» та «ЛНР» в українських вишах.

Більш детально про реінтеграцію Донбасу та протиріччя навколо цієї теми дивіться сьогодні в програмі Громадське Схід о 21:00.

Поділитись: