Через недофінансування державного концерту «Укроборонпром» у 2016 році, завантаження потужностей головного виробника військової техніки в Україні становить менше 50%

Через недофінансування державного концерту «Укроборонпром» у 2016 році, завантаження потужностей головного виробника військової техніки в Україні становить менше 50%. Про це заявила прес-служба концерну, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається у повідомленні, у зв’язку з недофінансуванням державного оборонного замовлення, що сягає 1,2 млрд грн, у січні –вересні поточного року 47% підприємств концерну працювали зі збитками. Разом з тим, потужності підприємств-учасників завантажені менш ніж на 50%.

«Якщо депутати і далі будуть гальмувати прийняття необхідних законодавчих ініціатив щодо фінансування Міністерства оборони, вони залишать без роботи цілу галузь», — повідомляє прес-служба.

В «Укроборонпромі» підкреслюють, що невиконання фінансування Міністерства оборони в обсягах, затверджених держбюджетом України, не дозволяє планувати ефективне використання потужностей підприємств концерну.

«Нині під загрозою відправлення в тимчасово неоплачувану відпустку — близько 500 працівників ДП «Житомирський бронетанковий завод» і 150 працівників ДП «Львівський бронетанковий завод», — повідомляє прес-служба.

За даними «Укроборонпрому», обсяг розміщених Міністерством оборони України в 2016 році робіт оцінюється в 4,4 млрд грн, або 32,6% запланованих державним оборонним замовленням коштів.

У держбюджеті на 2016 рік для розвитку озброєнь і військової техніки передбачено трохи більше 2 млрд грн, що на 61,7 % менше, ніж у 2015 році.

За оцінками керівництва профільного комітету ВР з питань національної безпеки і оборони, через недофінансування оборонних потреб держави, цього року виконання державного оборонного замовлення може становити менш ніж 30%.

Раніше повідомлялося, що кабмін знизив бюджетні відрахування для «Укроборонпрому».

Поділитись: