Через обстріли південно-західна частина Донецької області може залишитися без водопостачання. Декілька населених пунктів залишились без газу.

Через обстріли південно-західна частина Донецької області може залишитися без водопостачання.

Про це Громадському повідомили на підприємстві «Вода Донбасу», яке забезпечує подачу води в регіоні.

«Це населені пункти як на підконтрольній Україні території, так і на непідконтрольній», – зазначив у коментарі Громадському генеральний директор компанії «Вода Донбасу» Олександр Євдокімов.

За його словами, коли ремонтники зможуть відновити роботу станції наразі невідомо. 

«Я подав заявку до Спільного центру контролю та координації припинення вогню, але гарантій безпеки ще немає. Може стане спокійніше, тоді поремонтуємо. Там на насосній станції всього дві людини працює – чергові. Люди відмовляються виходити, стріляють зараз і вдень, і вночі», – зазначив представник «Води Донбасу».

Червоним позначено приблизну лінію розмежування на Донбасі

Нагадаємо, насосна станція першого підйому Південнодонбаського водоводу зупинилася через обстріли (там зафіксовано близько 20 попадань) і не подає воду на чотири фільтрувальні станції — Красноармійську, Великоанадольську та дві Старокримські.

Це перша насосна станція, яка забирає воду з каналу «Сіверський Донець – Донбас» та подає її далі — аж до Маріуполя. Ця станція знаходиться поблизу селища Василівка у Ясинуватському районі, яке наразі контролюється бойовикам самопроголошеної ДНР. Вісім снарядів потрапило в саму насосну станцію, ще 15 – на її територію.

До Маріуполя вода зараз постачається із резервного Старокримського водосховища. У двох інших фільтрувальних станцій – Красноармійської та Великоанадольської – резервних запасів води немає.

За словами генерального директора Авдіївського коксохімічного заводу Муси Магомедова, зараз також існують проблеми з постачанням технічної води на підприємство.

Коксохім працює на запасах води, проте їх вистачить на декілька днів. Якщо постачання технічної води з каналу не відновиться, завод може зупинити свою роботу. При цьому питна вода у місті зараз є, вона подається також за рахунок запасів, які проходять процес фільтрування.

Окрім того, частина Авдіївки та села поблизу залишилися без газопостачання, повідомив голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський. За його словами, газогін «Авдіївка - Макіївка» був пошкоджений через обстріли. Без газу наразі залишились мешканці приватного сектору так званої Старої Авдіївки та навколишніх селищ. 

Нагадаємо, напередодні 7 червня після обстрілів відновили роботу Донецької фільтрувальної станції.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: