Економіка

Через підвищення акцизу в Україні зросте вартість алкоголю

Економіка/Через підвищення акцизу в Україні зросте вартість алкоголю
Зберегти
Вигляд

Через підвищення акцизного збору з 1 березня виробники алкоголю підвищать мінімальну ціну на свою продукцію. Зокрема, за півлітрову пляшку горілки ціна зросте до 70 грн, повідомив гендиректор асоціації Укргорілка Володимир Остапюк, передає ЛігаБізнесІнформ.

«Якщо раніше у вартості пляшки горілки акциз становив 14 грн, то з 1 березня ця сума становитиме 21 грн. При цьому з відпускної ціни пляшки стягується 20% ПДВ. Сьогодні мінімальна ціна пляшки горілки становить близько 55 грн. При цьому рівень тінізації ринку досягає 40%», - повідомив він.

За словами Остапюка, підвищення цін дозволить захистити галузь від розвитку тіньового ринку. При цьому він зазначив, що підвищення акцизу з 1 березня зовсім не означає, що в той же день ціна на горілку в торгових точках підвищиться.

«Між постачальниками і мережами є певні домовленості за обсягами поставок, в кожній мережі є запаси продукту, тому подорожчати горілка на полиці повинна протягом найближчого тижня», - зазначив Остапюк.

У грудні 2015 року Верховна Рада проголосувала за зміни до Податкового кодексу, зокрема, за підвищення ставки акцизного збору на спирт і міцні алкогольні напої на 50%.

З 1 березня акцизний збір на міцні спиртні напої підвищиться на 50%, до 105,8 грн / літр 100% спирту. Виросте ще й акцизний збір на пиво, кріплене вино і ігристе вино в 2 рази - до 2,48 грн / літр, 7,16 грн / літр і 10,4 грн / літр відповідно.

При поданні бюджету до парламенту, уряд розраховував отримати додаткові 18 млрд грн він підвищення акцизів.

/ фото Pavlofox via Pixabay

Пов`язані новини