Світ

Через помилку на південнокорейській біржі торгували неіснуючими акціями на $105 млрд

12 квітня, 2018 13:57
Світ/Через помилку на південнокорейській біржі торгували неіснуючими акціями на $105 млрд
Зберегти
Вигляд
Через технічну помилку на Південнокорейській біржі торгували неіснуючими акціями Samsung Securities Co. на суму близько 105 мільярдів доларів.

Через технічну помилку на Південнокорейській біржі торгували неіснуючими акціями Samsung Securities Co. на суму близько 105 мільярдів доларів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Samsung Securities Co. — брокер цінних паперів, вирішив заохотити своїх працівників, сплативши1000 корейських вон (0,93 долари) дивідендів на акцію. Проте через технічну помилку, замість 1000 корейських вон, власники акцій отримали по 1000 акцій компанії.

Як наслідок на ринку додатково «з’явилося» 2,83 мільярди цінних паперів, яких компанія насправді не випускала. Їхня загальна вартість склала близько 105 мільярдів доларів.

Попри те, що фактично акцій не існувало, це не завадило 16 співробітникам, які отримали такий «дивіденд», торгувати ними.

Як наслідок вартість компанії за декілька хвилин знизилась одразу на 12% — найбільше, з часів світової фінансової кризи 2008 року.

В результаті інциденту багато інвесторів втратили кошти через те, що торгували біржовими контрактами на купівлю акцій, яких насправді не існувало.

«Ніхто не очікував, що подібне може статись. Співробітники компанії, які торгують мільйонами акцій протягом кількох годин? Зараз це вже здається дивним», — повідомив Хван Сейвун, дослідник фондових ринків у Сеульському інституті ринку капіталів.

У Samsung Securities повідомили, що будуть намагатись компенсувати всі збитки, завдані технічною помилкою та вже почали внутрішнє розслідування.

Раніше технічна помилка на біржі Тайваню завдала збитків інвесторам на суму понад 3 мільярди доларів. Так, низка помилкових біржових заявок призвела до падіння акцій найбільших нафтових компаній Тайваню на 10%.

Більше про:
# біржа
# акції
Пов`язані новини