Через пожежі на півночі та півдні штату Каліфорнію оголосили зоною стихійного лиха.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп повідомив у своєму Twitter 13 листопада, що погодив визначення такого статусу для штату.

«Я тільки що схвалив прискорене прохання про оголошення стихійного лиха для штату Каліфорнія. Я хотів оперативно відреагувати, щоб полегшити неймовірні страждання»,— написав він.

Зранку 13 листопада стало відомо, що рятувальники знайшли рештки 13 загиблих від лісової пожежі. Відтепер загальна кількість загиблих у штаті зросла до 44 людей: 39 на півночі та 2 на півдні.

За даними станом на ранок 13 листопада, унаслідок так званої Camp Fire на півночі штату евакуювали понад 52 тисяч людей. Ця пожежа зруйнувала понад 7 тисяч будинків та спалила понад 117 акрів штату. Станом на 12 листопада пожежу локалізували на 30%.

Пожежа в південній Каліфорнії (так звана Woolsey Fire) спалила понад 93 акри землі та зруйнувала щонайменше 435 будівель. Її також локалізували на 30%.

Ще одна пожежа на півдні, яку також називають Hill Fire, покрила понад 4 акри території. Її пожежники локалізували найбільше — на 85 %.

Нагадаємо, 8 листопада на півночі американського штату Каліфорнія спалахнули лісові пожежі, вогонь почав швидко поширюватись через сильний вітер та суху погоду.

Президент США Дональд Трамп звинуватив лісові господарства у Каліфорнії у «недбалій роботі», через що, на його думку, виникають масштабні лісові пожежі у штаті.

Поділитись: