Через санкції на суднах у морі залишається рекордна кількість російської нафти — Reuters

Рекордні 62 мільйони барелів російської нафти Urals перебувають на суднах у морі. Трейдери намагаються знайти покупців, але через уже запроваджені та можливі надалі санкції охочих небагато.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на дані аналітичної компанії Vortexa.

Сполучені Штати вже заборонили імпорт російської нафти та нафтопродуктів через вторгнення рф в Україні, у Європі ж ще обговорюють введення ембарго на російську нафту. Тож частина потенційних покупців відмовляється від російської нафти через побоювання майбутніх санкцій.

За даними Vortexa, зараз обсяг сирої нафти Urals у морі втричі перевищує середній довоєнний. Однак експорт російської нафти у травні впав до 6,7 мільйона барелів за добу, в лютому (до війни) було 7,9 мільйона барелів за добу.

Експерт з енергетичних питань Клей Сейгл зазначає, що інформація про все ще високий російський експорт не показує повної картини. Адже кількість російської нафти продовжує накопичуватись на морі, але її продажі зменшуються.

Кількість вантажів Urals у морі, які не мають визначеного пункту призначення, становить 15% від загальної кількості, що теж є рекордною кількістю.

Чому ЄС не забороняє російську нафту?

ЄС опинився у глухому куті через відмову Угорщини підтримати шостий пакет санкцій, який передбачає ембарго на російську нафту. В Будапешті переконують, що нафтове ембарго завдасть надто великої шкоди економіці країни. У ЄС запропонували Угорщині та Словаччині запровадити такі санкції до кінця 2024 року, оскільки ті сильно залежать від російської нафти.

В Угорщині заявили, що підтримають ембарго лише в тому разі, якщо воно стосуватиметься морських постачань цього енергоресурсу. В ЄС, намагаючись переконати прем'єра країни, навіть нібито розглядали можливість фінансової компенсації Угорщині.

Також повідомлялося, що США пропонують ЄС підвищити мита на російську нафту як альтернативу ембарго.