Світ / США

Через «шатдаун» у США урядовці змушені шукати додатковий заробіток — журналістка

Громадське
Світ/США/Через «шатдаун» у США урядовці змушені шукати додатковий заробіток — журналістка
Зберегти
Вигляд
Працівники низки міністерств і установ у Вашингтоні через тимчасове припинення роботи уряду, так званий «шатдаун», змушені шукати додатковий заробіток. Про це в ефірі Громадського повідомила Тетяна Ворожко, журналістка української служби «Голосу Америки».

«В першу чергу це зачіпає ті 800 тисяч людей, які працюють у 9 міністерствах, їх зачепило це часткове закриття уряду», — сказала Ворожко.

«Люди або працюють безкоштовно, або залишаються вдома. Власне, ті хто залишився вдома, вони мають шанс підзаробити. З’явилась інформація про те, що люди навіть на дуже високих посадах, залишаючись вдома, доглядають за дітьми, гуляють із собаками, водять таксі, редагують тексти, словом намагаються якось підзаробити», — додала вона.

Крім того, за словами журналістки, працівники Агентства з безпеки транспорту почали нездужати.

У Вашингтоні, через «шатдаун» також закриті музеї, закритий зоопарк, також існують проблеми з прибиранням парків.

3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, проти чого виступають демократи.

Напередодні Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року. У документі не були вказані 5 мільярдів доларів, які стали предметом суперечки.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Пов`язані новини