Через воєнні злочини рф до Міжнародного кримінального суду вже звернулися 42 країни — Мін'юст
Через воєнні злочини рф в Україні вже 42 країни звернулися до Міжнародного кримінального суду. Якщо суд ухвалить рішення проти рф, причетні до цих злочинів можуть бути затримані в будь—якій країні, яка визнає юрисдикцію цього суду.
Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська.
«Всі особи, які вчинили злочини проти людяності та геноцид, є потенційно особами, щодо яких вже ведеться розслідування. Ті особи, яких суд визнає винними, зрештою отримають покарання у вигляді, наприклад, тривалого позбавлення волі», — зазначив він.
Міністр додав, що в такому випадку дипломатичний паспорт, найімовірніше, росіянам не допоможе.
Про який суд ідеться?
Міжнародний кримінальний суд (також відомий як Гаазький трибунал) — це міжнародний судовий орган, створений у 1998 році для розслідування та переслідування тих, кого звинувачують у геноциді, військових злочинах та злочинах проти людяності. Суд почав роботу з липня 2002 року після того, як 60 країн ратифікували Римський статут.
Станом на вересень 2019 року Римський статут підписали всього 155 держав, але ратифікували 122 держави. Україна підписала Статут 20 січня 2000 року, однак ще не ратифікувала його.
Доповнено о 15:30.«Щодо ратифікації Римського статуту. Я прихильниця ратифікації, тому що компетенція Міжнародного кримінального суду вже поширилася на Україну. Всі можливості у прокурора МКС в Україні є», — зазначила генпрокурорка Ірина Венедіктова. Вона наголосила, що для України як держави важливо мати свої власні повноваження у МКС, наприклад, брати участь у призначенні суддів.
- Поділитися: