Через зняття санкцій із поплічника Віктора Януковича олігарха Юрія Іванющенка Україна втратила майже 5,4 мільярда гривень.

Через зняття санкцій з поплічника Віктора Януковича олігарха Юрія Іванющенка Україна втратила майже 5,4 мільярда гривень.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

«Ціна знятих санкцій, підрахували активісти, становить за нинішнім курсом НБУ, майже 5,4 мільярда гривень», — йдеться у повідомленні.

За даними центру,  Генпрокуратура відкрила провадження по Іванющенку лише після того, як активісти центру почали писати заяви про злочин і «змушувати їх розслідувати економічні злочини Юри Єнакіївського».

«Саме це було потрібно для збереження санкцій — показати європейцям підозри в корупційних злочинах», — йдеться в заяві.

За словами представниці центру протидії корупції Дарини Каленюк, бездіяльність нинішнього заступника генпрокурора Юрія Луценка Юрія Столярчука, який вів цю справу, та інших генеральних прокурорів, привела до того, що справу закрили, і підстави для продовження санкцій зникли.

Як повідомлялось, Верховний Суд України спростував заяву генерального прокурора Юрія Луценка про те, що ВСУ без повідомлення прокуратури ухвалив рішення закрити всі справи проти олігарха, поплічника екс-президента Януковича Юрія Іванющенка.

28 лютого генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Верховний суд, без повідомлення прокуратури, ухвалив рішення закрити всі справи по Іванющенку.

Юрію Іванющенку інкримінують незаконне збагачення на 72 млн швейцарських франків, що за курсом НБУ становить 1,88 млрд грн., та організацію заволодіння 170 млн грн. державних коштів, отриманих Україною від продажу квот Японії на викиди парникових газів згідно з Кіотським протоколом.

Нагадаємо, раніше депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко заявив, що Інтерпол зняв з міжнародного розшуку Юрія Іванющенка. За словами Лещенка, Іванющенко «знайшов спільників у владі», які допомогли йому.

Разом з тим, у МВС тоді заявили, що Іванющенко залишається у базі розшуку Інтерполу. Речник МВС пояснив, що Іванющенку змінили статус «арешт з метою екстрадиції» на «встановлення місцезнаходження», бо втратила чинність ухвала українського суду на його затримання.

Після цього в Генпрокуратурі заявили, що рішення про закриття справи щодо екс-регіонала Іванющенка скасовано після касації на рішення Апеляційного суду Києва.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: