УКРАЇНА

Черговий «чекіст» Путіна: Що відомо про можливого майбутнього посла РФ в Україні Міхаіла Бабіча

УКРАЇНА/Черговий «чекіст» Путіна: Що відомо про можливого майбутнього посла РФ в Україні Міхаіла Бабіча
Зберегти
Вигляд
lead

Російська Федерація сьогодні офіційно направила запит Україні щодо призначення Міхаіла Бабіча своїм послом. Він замінить на цій посаді Міхаіла Зурабова, який виконував обов’язки з 2010 року.

Судячи з біографії, Бабіч є класичним «вірним чекістом» президента РФ Владіміра Путіна — колишній КДБ-шник, учасник бойових дій, «Єдинорос».

Народився Міхаіл Бабіч 28 травня 1969 року в Рязані. У 1986 - 1995 роках проходив службу на командних посадах у Повітряно-десантних військах і військах Комітету державної безпеки СРСР. У 1990 році закінчив Рязанське вище військове командне училище зв'язку.

Також на офіційному сайті Бабіча вказується, що він брав участь у бойових діях, але не зазначено, де саме. Ймовірно, мова йде про війну в Афганістані, або ж Першу чеченську війну, яка розпочалася у 1994 році.

Після звільнення в запас у 1995 році, Бабіч пішов у бізнес, де до 1998 року керував закритим акціонерним товариством «Корпорація Антей» у Москві. Слід зазначити, що це один з ключових заводів військово-промислового комплексу Росії, який виробляє зенітно-ракетне обладнання і системи протиповітряної оборони. У 1998 році закінчив юридичний факультет Московського інституту економіки, менеджменту і права.

З 1998 по 1999 рік Бабіч був першим віце-президентом компанії «Росмясомолторг», водночас головував у наглядовій раді ВАТ «Шуйские ситцы».

Тоді Бабіч фактично суміщав бізнес із державною службою. З 1999 року по січень 2000 року був першим заступником гендиректора Федерального агентства з регулювання продовольчого ринку при Міністерстві сільського господарства і продовольства РФ. В той же час Бабіч був помічений у передвиборчому штабі генерала Боріса Громова, який балотувався у губернатори Підмосков’я.

Робота з генералом Громовим принесла Бабічу підвищення на держслужбі. У лютому 2000 року він став першим віце-губернатором Московської області з економіки та фінансів.

З цим періодом його кар'єри пов'язаний перший скандал. 29 травня 2000 року слідчий комітет МВС РФ порушив кримінальну справу за фактом розкрадання 5 мільярдів рублів, отриманих «Росмясомолторгом» (де Бабіч був віце-президентом) від продажу американської гуманітарної допомоги. Бабіча звинуватили у корупційних схемах і оголосили в розшук. До суду справа так і не дійшла, її закрили за відсутністю доказів вини обвинуваченого.

Менш ніж за півроку після призначення, Бабіча звільнили з посади віце-губернатора. «За одноразове грубе порушення трудових обов'язків і у зв'язку з припиненням доступу до державної таємниці», — йшлося в офіційному формулюванні причини звільнення.

Однак, Бабіч оскаржив своє звільнення в суді і був поновлений на посаді, з якої, втім, тут же написав заяву про звільнення, але вже за власним бажанням.

З березня 2001 року Бабіч зайняв посаду першого віце-губернатора Івановської області. Тоді Генпрокуратура РФ зацікавилася ним у справі продажу Петровського спиртового комбінату. Однак справу невдовзі закрили.

13 листопада 2002 року Ахмад Кадиров призначив Бабіча на посаду голови уряду Чеченської Республіки. Слід зазначити, що Бабіч протримався на посаді менш ніж три місяці.

Конфлікт спричинила відставка міністра фінансів Чечні, яка відбулася без відома Бабіча. На цьому ґрунті виник скандал між Бабічем і тодішнім головою Адміністрації президента Чечні Ахмадом Кадировим. Останній полетів до Москви, проконсультувався з Путіним, після чого Бабич написав заяву про відставку.

У 2003 році Бабіч обіймав одразу дві посади: помічника директора прикордонної служби ФСБ і помічника Міністра економічного розвитку і торгівлі РФ.

В тому ж році Бабіч був обраний депутатом Держдуми, де засідав до грудня 2011-го. Він є членом провладної партії «Единая Россия».

15 грудня 2011 року Путін призначив його повноважним представником президента в Приволзькому федеральному окрузі. З 29 грудня він також є головою Державної комісії з хімічного роззброєння.

Бабіч нагороджений, зокрема, орденом «За заслуги перед Вітчизною IV ступеня», орденом Пошани, медалями «За відвагу» і «За відзнаку у військовій службі». Також має іменну зброю.

Міністерство закордонних справ України станом на 19:00 не підтвердило Громадському отримання запиту на агреман Міхаіла Бабіча на посаду посла Російської Федерації в Україні.

Агреман — це попередня згода держави на прийняття певної особи як глави дипломатичного представництва.

Зазвичай у дипломатичній практиці ім’я кандидата на посаду посла не озвучується до отримання згоди. Держава має три місяці на відповідь і не зобов'язана повідомляти мотиви відмови.

Пов`язані новини