Життя

Черкаси: Спогади ветерана про визволення України

Життя/Черкаси: Спогади ветерана про визволення України
Зберегти
Вигляд

До Пагорбу Слави у Черкасах із квітами прийшли ветерани Другої світової війни, міські та обласні чиновники, а також українські військові, які брали участь у бойових діях на сході України.

Василь Попович, ветеран Другої світової війни:

«Прийшов я сюди згадати тих загиблих, що за Вітчизну нашу воювали у Другій світовій війні. Ще тут похований брат дружини, прийшов відвідати, покласти квіти. Для мене цей день означає дуже багато. У цей час я звільняв Білорусь: Могильов, Мінськ, Гродно.

Я пройшов з війною Росією, звільняв блокаду Ленінграду, після Білорусь, далі Східну Прусію, далі Польщу, Данциг, наприкінці березня потрапив на Одер. День Перемоги зустрічав на Ельбі з американцями.

Зараз має бути об’єднання, щоб усі думали воєдино, як один кулак. І щоб дружа була, щоб кожен готувався все віддати для того, щоб Україна була вільною, незалежною. Наразі вирішується доля, і я сподіваюся, що ми переможемо. Слава Україні!»

28 жовтня 1944 року завершилася Східно-Карпатська операція, що тривала більше двох місяців. Її результатом стало звільнення Закарпаття від німецьких загарбників.

Громадське ТБ Черкаси

Пов`язані новини