Міжнародний Комітет Червоного Хреста протягом двох місяців витратив близько 600 тисяч доларів на сплату рахунків.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста з 1 грудня припиняє сплачувати рахунки і закликає членів Трьохсторонньої контактної групи в Мінську вжити термінових заходів, щоб забезпечити водопостачання у Луганському регіоні.

Для цього необхідно знайти механізм оплати електрики, яка надається водонапірним станціям, що здійснюють водопостачання населення по обидва боки лінії зіткнення.

Про це розказала в інтерв’ю Громадському речниця Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Санела Байрамбашич.

«Ми вирішили оплатити за два місяці рахунок за електрику, щоб не зупинилось водопостачання. Цей рахунок був близько 600 тисяч доларів. Ми думали, що буде достатньо часу – два місяці, щоб сторони могли сісти й домовитись, як вирішити цю проблему. Це була наша допомога», – сказала вона.

Представники комітету з’ясували, що цим питанням займається компанія «Попасна водоканал». «І ми просто отримали від компанії рахунок і вирішили оплатити його. Це все. На прохання ми надали «Попасна водоканалу» лічильники. І у них тепер є можливість контролювати об’єми споживання води. Ці лічильники функціонують вже з серпня цього року», – розповіла Байрамбашич.

Однак, за її словами, на сьогодні механізм, який допоміг би сторонам у Мінську вирішити ці питання, досі відсутній.

«Ми сподіваємось, що вони домовляться. А якщо не домовляться, ситуація буде дуже серйозною. У нас, я підкреслю, більше нема можливості оплатити ще раз цей рахунок», – підсумувала речниця Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Раніше у Червоному Хресті заявили, що близько 600 тисяч людей на Луганщині перебувають під загрозою знову залишитися відрізаними від водопостачання.

Поділитись: