Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) засудив обстріли шкіл по обидва боки від лінії зіткнення у Донецькій області, зокрема в окупованій Саханці, та підконтрольному владі України Світлодарську.

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) засудив обстріли шкіл по обидва боки від лінії зіткнення у Донецькій області, зокрема в окупованій Саханці, та підконтрольному владі України Світлодарську.

Про це заявив Алан Ешліманн, глава делегації МКЧХ в Україні.

«Напади на школи та інші навчальні заклади заборонені міжнародним гуманітарним правом, їх не можна вважати законними військовими цілями, а їхній захисний статус має поважатися», — Алан Ешліманн.

Він закликав сторони дотримуватись норм міжнародного гуманітарного права.

«Багато дітей вже платять зависоку ціну, проживаючи у зоні конфлікту. Їхні життя і здоров'я мають бути захищені, а не опинятися в небезпеці. Ми знову закликаємо всі сторони конфлікту діяти згідно з нормами міжнародного гуманітарного права», — додав Ешліманн.

За даними МКЧХ, за останні 4 роки збройного конфлікту на сході України постраждали десятки шкіл, дитячих садків й інших навчальних закладів.

У зв'язку з ситуацією МКЧХ в Україні запустив програму «Безпечні школи», мета якої полягає у зменшенні ризиків, з якими стикаються діти у зоні конфлікту.

Програма містить заходи з інформування щодо мінної небезпеки, психосоціальну підтримку й підготовку вчителів, встановлення захисту від обстрілів, відновлення інфраструктури системи освіти, створення безпечних гральних майданчиків, оснащення шкільних підвалів, а також проведення курсів з першої допомоги й надання аптечок.

Нагадаємо, 17 травня у прокуратурі Донеччини повідомили, що бойовики самоназваної «ДНР» здійснили обстріл Світлодарська.

В ході обстрілу один зі снарядів влучив поблизу місцевої загальноосвітньої школи № 11 в автомобіль. Власник пошкодженого автомобіля, отримав незначні тілесні ушкодження. Серед присутніх у школі ніхто не постраждав.

Крім того, за даними Червоного Хреста,16 і 17 травня зазнала обстрілу школа у селі Саханка, що на підконтрольній бойовикам території. Обстріли шкільної їдальні змусили учнів сховатися у підвалі. 

Напередодні підконтрольні бойовикам ресурси повідомляли, що до обстрілу школи у Саханці причетні українські військові.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile