ENRU

Сірі дні в парку Лінкольна: 4 гурти Честера Беннінгтона

01b97854daf411d15
Виступ гурту Linkin Park у Німеччині (архівне фото) Фото: EPA/THOMAS FREY

На початку 2000-х Честер Беннігтон разом з гуртом «Linkin Park» підняв жанр «ню-метал» на якісно новий рівень. 20 липня він учинив самогубство: повісився вдома на день народження друга — Кріса Корнела із «Soundgarden».

Сам Корнел повісився за два місяці до того. Він так і не зміг подолати тривалу депресію. Тоді, у травні, Бенінгтон був на його похоронах.

Звісно, Честер відомий передусім, як учасник «Linkin Park», але в його кар’єрі були інші гурти, які й донині мають фанатів по всьому світі.

Громадське пригадує, де грав та співав Честер Беннінгтон.

Gray Daze

Першим музичним інструментом, який опанував Честер, було піаніно. Але хлопець завжди любив співати. У рідному спекотному Феніксі, він, разом з другом Шоном, у 1992 році заснував гурт «Gray Daze».

Учасники гурту «Gray Daze», Честер ліворуч унизу screenshot з обкладинки альбому

На початку 90-х США накрила хвиля гранжу. На фоні успіху «Nirvana» та сіетлських гуртів на кшталт «Hole», «L7», «Love Battery», «Mad Honey» тощо, молоді музиканти прагнули створювали гранж-групи.

Не став виключенням і «Gray Daze». У 1994 році гурт записує  перший альбом «Wake me». Хлопці їздять Аризоною, під час турів багато п’ють та вживають наркотики.

Гурт «Gray Daze» screenshot з обкладинки альбому

Так тривало до 1997 року, коли вони записали другу і останню платівку. Протягом існування гурту його звучання багато разів змінювалося, тому «Gray Daze» складно втиснути в якісь стильові рамки.

Учасники постійно сварилися між собою, іноді навіть билися. Після розпаду гурту, музиканти намагалися продати права на пісні, написані Честером, що його сильно розлютило. 

У 1995 році Беннінгтон і колишній учасник «Grey Daze» Шон Доуделл, заснували тату-салон «Club Tattoo» у Фініксі.

Цікаво, що 27 червня 2017 року з’явилася інформація про возз’єднання гурту, музиканти навіть анонсували спільний концерт 23 вересня.

«Привіт, я Честер з «Linkin Park» та звісно ж з «Gray Daze», — каже музикант на відео. Тепер, після смерті Беннінгтона, навряд «реюніон» матиме сенс.

Xero

У 1999 році Честер приєднується до гурту «Xero». Заснована у 1996 році Майком Шинодою група не мала комерційного успіху: типовий приклад того, як без харизматичного лідера музичні проекти лишаються за бортом. 

Спочатку гурт мав назву «SuperXero», а сам Шинода казав, що слово «Xero» потрібно читати через «Z», щоб назва звучала, як «Супер нулі».

Обкладинка демо касети гурту «Xero»

Хлопці встигли записати демо-касету, якої, утім, ніхто не помітив. Відтак один з учасників залишив колектив, а Шинода запросив Честера стати вокалістом. Гурт вирішують перейменувати. З приходом Честера він називається «Hybrid Theory».

Довгої історії назва не матиме: майже одразу виникають проблеми з британським електронним колективом — «Hybrid». Англійці звинувачують Честера у плагіаті, музикантам доводиться знову шукати нове ім'я для свого дітища. 

Цього разу Честер звертає увагу на улюблений парк у Санта-Моніці, крізь який ходить до студії. Це Парк Лінкольна — «Linkoln Park».

Однак таке доменне ім’я вже існувало в інтернеті. Честер робить хід конем: пише назву так, як вона вимовляється.

Виходить — Linkin Park.

Linkin Park Live

Linkin Park

Уже 24 жовтня 2000 року виходить лонгплей під назвою «Hybrid Theory», він розходиться мільйонними накладами та посідає друге місце в чарті Billboard 200.

Чотири сингли з альбому: «One Step Closer», «Crawling», «Papercut», і «In the End» стають абсолютними хітами та мають успіх у численних хіт-парадах.

Альбом писали 4 тижні, а темами для текстів були алкоголь, страхи, наркотики та насилля. Критики відреагували неоднозначно.

Часопис New Musical Eхpress називає диск «звичайним рок-альбомом», водночас PopMatters пише, що «вони продовжуватимуть дивувати і кидати виклик стандартній музиці».

Починається новий етап для гурту: етап успіху, грошей і слави. А також проблем з алкоголем та наркотиками.

Беннінгтон періодично кидатиме пити, але ненадовго. Про залежності він розповідав у численних інтерв’ю. Але у 2006-му заявив, що «кинув пити остаточно».

За 17 років гурт випускає 7 альбомів. Усі вони різні за звучанням, стилем та навантаженням. Якщо на початку 00-х гурт пливе на хвилях «ню-металу» разом з «Limp Bizkit» та «Korn», пізніше надривні крики Беннінгтона у приспівах трансформуються у формат рокових радіостанцій.

Звісно, музикантів звинувачували у спробах стати доступнішими та «попсовішими». Сам Честер казав, що любить перший альбом, але не прагне робити всі альбоми однаковими.

Пізніше він скаже:

«Найбільше мені подобається можливість створювати і виконувати музику з дивовижними музикантами, які також стали найближчими друзями. Я хотів би подякувати всім, хто мене підтримував».

 

A post shared by Chester Bennington (@chesterbe) on

Dead By Sunrise

Після виходу третього альбому «Linkin Park», Честер вирішив створити сольний проект. У 2006 році він покликав свого друга Райана Шака для спільної роботи у гурті «Snow White Tan».

Утім, «роботою» це назвати було важко, сам Беннінгтон казав, що переважно вони відвідували вечірки та тусовки.

 

A post shared by Chester Bennington (@chesterbe) on

За кілька років гурт перейменували в «Dead By Sunrise», а музиканти виконали 3 пісні на вечірці з приводу дня народження тату-салону, яким володів Честер.

У липні 2008 «Dead By Sunrise» завершили запис альбому та вирушили в турне. Першим, хто почув нові пісні, був Майк Шинода, який колись і запросив Честера в «Linkin Park».

Шиноді сподобався альбом, він навіть похвалив Честера за гарну роботу над вокалом.

Альбом з’явився 13 жовтня 2009 року. Платівка так і залишилася єдиним альбомом гурту, хоча Честер і обіцяв, що він ні в якому разі не буде останнім.

«Не слід чекати альбом кожні 2 роки. Я не збираюся казати хлопцям з «Linkin Park»: «Може, зробимо перерву, тоді я зможу піти і написати музику для «Dead By Sunrise»?» Цього я точно не збираюся робити. Але ми вирішили, що будемо продовжувати. Це не проект-одноденка», — казав він.

Останні 7 років нових записів не з'являлося.

 

A post shared by Chester Bennington (@chesterbe) on

Історія Честера Беннінгтона — це історія музики та боротьби із залежностями та травмами дитинства.

Наступного дня після самогубства Честера, його знайомий — музикант з гурту «Korn», назвав учинок Беннінгтона «боягузливим».

«Як можна було так учинити? Що можна про це сказати фанатам або дітям? Усі ми боролися з депресіями та проблемами, але самогубство — не вихід», — написав він.

Честер пішов у віці 41 року та залишив по собі тату-салон, 6 дітей та багато дійсно хорошої музики.